Afrodyzjaki w aromaterapii….

Kochani, czy wiecie, że niektóre olejki eteryczne mają właściwości afrodyzjaków? Należy zatem poważnie podejść do problemu! Pomogły one bowiem niejednej parze w trudnym czasie kłótni. Potrafią leczyć oziębłość płciową i impotencję! Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli powyższe problemy mają podłoże głębsze, fizyczne – konieczna jest wizyta u specjalisty.
Tymczasem zapraszam do wspanialej zabawy, jaką jest łączenie zapachów i wypróbowywanie ich na sobie nawzajem!

Olejki o działaniu afrodyzującym dzieli się standardowo na trzy kategorie:

  • uspokajające, relaksujące, wzmagające pożądanie poprzez minimalizację stresu czy lęków
  • olejki bezpośrednio stymulujące, które powinny być stosowane z dużą rozwagą
  • olejki wpływające na system hormonalny organizmu

Największą grupę i jednocześnie najbardziej wdzięczną stanowią olejki z grupy pierwszej.  A z pośród tych, najbardziej znane i cenione to olejki: różany i neroli – z kwiatu gorzkiej pomarańczy. Kwiaty te od zarania dziejów uznawane były za afrodyzjaki i rozrzucane na łożach kochanków. Ich ciepłe, niezapomniane zapachy wprawiają w stan głębokiego relaksu! Do tej kategorii należą także olejki: szałwiowy, paczulowy czy ylang ylang. Ten ostatni ma działanie niemal euforyczne i jest bardzo intensywny. Pamiętajcie jednak, żeby nie stosować olejków jeśli wam lub waszym partnerom dany zapach nie odpowiada. Najważniejsze to czuć się komfortowo! Łagodnie uspokajające są wszystkie olejki kwiatowe i wszystkie wam polecam – zatem jest w czym wybierać!
Uważa się, że olejki: jaśminowy i sandałowy mają pewien wpływ na system hormonalny organizmu i wewnętrznie wzmagają potrzebę bliskości i miłości fizycznej. Pomimo tego, jak najbardziej ,przynależą także do grupy pierwszej- olejek jaśminowy ma piękny, kobiecy, kwiatowy zapach, a z drzewa sandałowego polecam szczególnie panom! Oba olejki działają silnie odurzająco zarówno na kobiety, jak i mężczyzn.
Olejków bezpośrednio stymulujących i rozgrzewających radzę unikać. Są mocne i bardzo łatwo można wywołać choroby układu moczowego, trawiennego lub inne. Należą do nich olejki przyprawowe – pieprzowy, kardamonowy itp. Stosuje się je, jeśli podłożem niepowodzeń seksualnych jest silne przemęczenie. Najbezpieczniej jest stosować te olejki po prostu bezpośrednio z roślin, tzn. przyprawiać mocno przygotowywane potrawy! To też jest od wieków znana prawda, że moc przypraw jest wielka i afrodyzująca!
Zatem, do dzieła! Kilka kropel wybranych olejków dodajcie do oleju bazowego i cudowny, osobisty, intymny olejek do masażu gotowy. Albo podczas uroczystej kolacji postawcie niedaleko kominek zapachowy! Można też kilka kropelek dodać do aromaterapeutycznej romantycznej kąpieli! Do wyboru do koloru!
Źródło: Aromaterapia od A do Z czyli poradnik leczenia zapachami, Patricia Davis
Zdjęcia: Wikimedia Commons
Facebook