Kilka rad dla PIĘKNEJ SZYI!

Często o niej zapominamy, a przecież SKÓRA SZYI jest tak delikatna i wrażliwa! I niestety dokładnie odbija się na niej czas i stres! Poniżej kilka rad, jak skutecznie i naturalnie zadbać o SZYJĘ!

 • Codziennie rano i wieczorem, kiedy pielęgnujemy twarz –  stosujmy dokładnie te same zabiegi na szyję – mleczko oczyszczające i krem nawilżający przyniosą jej ulgę, odżywią i wygładzą! Oczywiście stosujcie kremy naturalne, opóźniające procesy starzenia, ewentualnie lekko liftingujące. Na noc lepiej nakładać krem tłusty, w dzień – nawilżający!
 • Delikatny peeling też pomoże szyi – jeśli masz skórę wrażliwą, lepiej sprawdzi się enzymatyczny! A jeśli normalną – ulubiony peeling drobnoziarnisty.
 • Zwróć uwagę na sposób smarowania szyi. Niedbałe ruchy rozciągające skórę mogą jej tylko zaszkodzić. Najlepiej prawą ręką rozprowadzać kosmetyk po lewej stronie szyi, a lewą po prawej. Następnie lekko w górę, w kierunku żuchwy i uszu. Używaj całej dłoni. W ten sposób, wykonując delikatny masaż skóry – poprawiasz jej krążenie!
 • Skóra na skórze jest bardzo cienka, wrażliwa i skłonna do powstawania zmarszczek. Jeśli nie jesteś pewna, czy krem jej nie uczuli lub zaszkodzi – zrób próbę uczuleniową na wewnętrznej stronie przedramienia!
 • Podczas opalania nakładaj na szyję krem lub mleczko z takim samym filtrem jak na twarz! Zazwyczaj o tym zapominamy…
 • Zwłaszcza w zimie, powietrze w naszych domach jest bardzo suche. Aby zapobiec nadmiernemu zrogowaceniu i zmęczeniu skóry (w tym szyi), zwiększ wilgotność powietrza! Przede wszystkim w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywasz – w tym w sypialni! Przy okazji ograniczysz ilość infekcji i przeziębień! Jeśli nie masz nawilżacza powietrza, wystarczą mokre ręczniki na kaloryferze!
 • Doskonale na skórze szyi sprawdzają się kompresy z oliwy z oliwek lub innych olejów!
  Polecam kompres z oliwy z oliwek! Lekko ją podgrzej i zanurz w niej gazę lub lnianą chusteczkę. Taki kompres połóż na szyi i przykryj go folią, żeby nie zatłuścić wszystkiego wokół. Możesz go pozostawić na 20 minut lub na całą noc!
 • Jeśli kompres zajmuje ci zbyt dużo czasu, wetrzyj delikatnie opuszkami palców wybrany olej lub oliwę w skórę szyi. Nadmiar usuń chusteczką!
 • Warto także zrobić MASECZKĘ na szyję i dekolt! Polecam następująca: zmieszaj dokładnie białka z dwóch jajek, trzy łyżki serka homogenizowanego lub śmietanki oraz łyżkę miodu płynnego. Taką papkę nałóż na szyję i dekolt, a całość nakryj ręczniczkiem nasączonym zieloną herbatą lub naparem z nagietka. Pozostaw na 20-30 minut. W tym czasie postaraj się zrelaksować i odpocząć! Następnie całość spłucz letnią wodą i wklep lekki krem odżywczy.
 • Sprawdzonym sposobem na poprawę krążenia skóry szyi jest delikatny masaż kostką lodu. Poprawi koloryt i napięcie skóry! Jeśli będzie ci za zimno w place, obwiń kostkę lodu chusteczką.
 • I najważniejsze – nie przejmuj się każdą zmarszczką na szyi! Warto głowę nosić wysoko i w pełni ukazywać piękno szyi! Odrobina dobrych perfum sprawi, że każdy będzie chciał się do niej zbliżyć! Dystans do siebie potrafi czynić szczęśliwym!

Źródło: www.sanatoria.org, „Kosmetyki naturalne” Maria-E. Lang-Ernst, źródła własne.

Facebook