Kilka zasad stosowania naturalnych maseczek

Kochani,

Poniżej przedstawiam kilka zasad stosowania naturalnych maseczek w domu! Są to podstawy, ale warto się z nimi zapoznać, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw natury!

1. Do sporządzenia maseczek używamy jedynie świeżych, nie przeterminowanych produktów! Owoce i warzywa nie mogą wykazywać śladów zepsucia. Jogurty, śmietany i mleko używamy w niedługim czasie po otwarciu.

2. Nie wykorzystujemy produktów, które mogą nas uczulać. Problematyczne bywają truskawki, poziomki czy pomidory. Jeśli nie jesteśmy pewni, warto wykonać próbę uczuleniową na wewnętrznej stronie przedramienia.

3. Najlepsze i najczystsze warzywa i owoce do maseczek to te, które pochodzą z upraw ekologicznych. Jeśli nie możemy takich dostać dokładnie myjemy lub sparzamy nasze roślinki.

4. Naturalnych maseczek nie przechowujemy długo. Najlepiej je nakładać zaraz po sporządzeniu. Ewentualnie mogą poczekać kilka godzin w lodówce. Warto też czasem wykorzystać to co pozostanie z maseczki do wieczornego przemycia twarzy.

5. Maseczkę nakładamy na dokładnie oczyszczona skórę twarzy i zmywamy przegotowaną ciepłą wodą. Dobrze się tu nada także woda mineralna, napar z rumianku lub nagietka czy też woda kwiatowa.

6. Po zmyciu maseczki nakładamy na twarz krem nawilżający lub lekko natłuszczający – w zależności od pory roku i potrzeb skóry.

zdjęcie: http://www.freedigitalphotos.net/images/view_photog.php?photogid=1824

Facebook