Hyundai Moka Garden by Jaime Hayon

Mam dla Was coś wyjątkowego. Wyjątkowe doznania artystyczne-wizualne – przynajmniej dla większości z nas, bo z pewnością nie wszyscy będą mieli okazję odwiedzić Koreę i na własne oczy podziwiać i wypróbować to cudo.

Cudo stworzył mój ulubiony designer Jaime Hayon, którego uwielbiam i podziwiam od dawna. Od dawna też śledzę jego coraz to nowsze pomysły i dzieła i nadziwić się nie mogę, ile tkwi w nim kreatywności, ile pasji, ile chęci do działania. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych twórców, a jego styl jest rozpoznawalny na całym świecie. Nie idzie na kompromisy, tworzy tak, jak mu w duszy gra. I za każdym razem jest pięknie! I perfekcyjnie. Nie ważne czy są to elementy sztuki użytkowej, obrazy czy całe wnętrza, rzeźby i instalacje, zabawki, wazony, naczynia, meble czy nawet – karuzela. Zawsze się zachwycam. Zawsze!

Jednym z najnowszych dzieł twórcy jest niesamowita przestrzeń – cześć centrum edukacyjnego dla dzieci Hyundai Museum of Kids’ Books & Art (MOKA) położone w Hyundai Premium Outlet Space 1 w Namyangju, w Korei Południowej. Powierzono mu trzy części MOKA Garden:

  • MOKA Library (biblioteka)
  • Jaime Hayon Garden (wewnętrzny ogród)
  • MOKA Play (wewnętrzny plac zabaw)

Przestrzeń ta stanowi część ogromnego kompleksu skupiającego elementy rozrywki, edukacji, doświadczenia, kultury i sztuki, ale także umiejscowiono to szereg luksusowych sklepów.

Powiem Wam, że jeżeli tylko uda mi się kiedykolwiek odwiedzić Koreę, centrum to stanie na czele mojej listy rzeczy do zobaczenia!

Pozostawiam Was ze zdjęciami tych wspaniałych, magicznych, całkowicie odrealnionych i jakże specyficznych wnętrz. Ale to nie wszystko – prawdziwą perełką są szkice Jaimego, obrazujące jego proces twórczy.

No, ja jestem zakochana!

Więcej na hayonstudio.com


Na koniec – sam Jaime Hayon!

Facebook