Zrób nas – łyżki malowane

Na takie łyżki regularnie natykam się w internecie. Drewniane z malowaną końcówką. Za każdym razem tak samo mi się podobają. Za każdym razem widzę je w swojej kuchni. Najwidoczniej ostatnio wizualizacja ta była nieco bardziej intensywna, bo postanowiłam w końcu zrobić ich własną wersję!
Jako, że w Lili lubimy proste i szybkie rozwiązania, polecam Wam moi drodzy – lakiery do paznokci! Któraż z nas nie ma ich całej masy zalegającej gdzieś w łazience i nigdy się nie kończącej? Trzeba stanowczo wykorzystać potencjał tych cudownie kolorowych farbek! W nieco inny sposób. Do takich łyżek nadadzą się idealnie. Oczywiście w założeniu, że nie mieszamy żywności pomalowaną końcówką!
Po co zatem sięgamy? Po nowiuteńkie drewniane łyżki za 1-2 złote, ulubione kolory lakierów i taśmę klejącą. Ja użyłam papierowej, aby ładnie przylgnęła do drewna. Obkleiłam koniec łyżki, a następnie pomalowałam pozostałą część lakierem. Tak pomalowane łyżeczki najlepiej wstawić do suszarki na sztućce. Ważne, aby stały pionowo i mogły wyschnąć. Gdy będą już suche, dodajemy kolejne warstwy lakierów lub malujemy ornamenty. Moje złote groszki uważam za cudowne 🙂 Odklejamy delikatnie taśmę. Gdy znowuż wyschną, są gotowe! Prosty, a jakże uroczy prezent czy dekoracja własnej kuchni.

Facebook