W roli głównej: Kolagen Colway + KONKURS kolagenowy!

Zapraszam Was dzisiaj w podniebną podróż! Tak bowiem zainspirowały mnie opakowania kosmetyków kolagenowych Colway. A poprowadzi nas sama nasza dzisiejsza gwiazda – Kolagen Naturalny Platinum. Mam też dla Was miłą niespodziankę.
To jeden z tych kosmetyków, które niezwykle intrygują. I przyznam, że kiedy otrzymałam pierwszą wiadomość z Zakątka Kolagenowego byłam bardzo zaciekawiona. Gdzieś tam wcześniej o uszy sam kolagen mi się obił. Nie miałam jednak sposobności go wypróbować. A w ogóle – to co jest to ten cały kolagen? I jak to to działa?
Aby się za bardzo nie wymądrzać, wstęp zacytuję za producentem – Colway…
„Kolagen jest „proteiną młodości”, która stanowi ponad 30% masy białka ludzkiego i aż 70% białek skóry. Kolagen wraz z elastyną tworzą w skórze właściwej elastyczną siateczkę, która nadaje jej sprężystość i jędrność, a także wiąże wodę, substancje lipofilowe i stanowi o kondycji tkanki łącznej czyli w istocie o kondycji całego organizmu.

Kolagen w naszym organizmie podlega ciągłemu procesowi wymiany i dopóki przebiega ona sprawnie Twoja skóra wygląda młodo i zdrowo. Kolagen ustrojowy powstaje w komórkach wytwórczych: fibroblastach i chondrocytach, w procesach zwanych kolagenogenezą. Kolagen Naturalny nie walczy ze skutkami, jak większość kosmetyków anti-age, lecz uderza w przyczynę starzenia się skóry – niedobór kolagenu.”

A jakiż on dziwny w stosowaniu! Ale od początku – w bardzo eleganckim pudełku skrył się równie elegancki pojemniczek ze szkła i z wygodną w użyciu pompką. Wewnątrz znajdziemy gęsty, lekko przejrzysty żel. W zasadzie bez zapachu. Całkowicie neutralny. Wersja Platinum jest do twarzy i szyi. Istnieją także inne – do ciała, na włosy, stawy i paznokcie.
Cała sztuka to wiedzieć jak go używać. Kiedyś bowiem odwiedziła mnie koleżanka, która sobie go wypróbowała,  a potem zdzwoniła spanikowana, że jej się na twarzy łuszczy. Otóż ważne, aby skóra była wilgotna, a zaraz po aplikacji niewielkiej ilości preparatu nakładamy krem nawilżający. Wiecie czemu? Jeśli go nie nałożymy, po krótkiej chwili będziemy mieli poczucie nieprzyjemnego ściągnięcia. Skóra się napnie i… tak jakby zestali. Jeśli jednak posmarujemy ją kremem, uczucie to szybko zniknie.
A potem? Na początku nie wiedziałam co o tym całym kolagenie sądzić. Zrobiłam nawet krótkie badanie wśród osób, które go używały i są zadowolone. Deklarują, że skóra jest uspokojona, rozjaśniona, a zmarszczki faktycznie jakby spłycone. U mnie proces ten trwał nieco dłużej, ale teraz, kiedy już moja buteleczka dobiega końca, mogę przyznać im rację. Faktycznie coś w nim jest. Faktycznie moja 30-letnia skóra z pierwszymi, ale już widocznymi zmarszczkami, dostała czegoś w postaci pozytywnego zastrzyku. Regeneruje się, jest miękka i przyjemna w dotyku. Bardzo delikatnie napięta, ale nie powoduje to żadnego dyskomfortu, a wręcz przeciwnie – sprawia wrażenie jędrności i elastyczności.
Kolagen polecam, choć trzeba przyznać, że jest to spora inwestycja. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie Colway. Warto sięgnąć po niego, kiedy już pierwsze zmarszczki Was dopadną lub, aby zregenerować skórę po urazach czy zabiegach chirurgicznych – ponoć znacznie przyspiesza gojenie.

A teraz niespodzianka!

Zapraszam do konkursu facebookowego, w którym do wygrania są trzy kosmetyki kolagenem Colway:
Aby wziąć udział w konkursie należy
  • polubić fanpage Zakątka Kolagenowego (TUTAJ)
  • udostępnić publicznie informacje o konkursie – baner konkursowy na Facebooku (TEN) lub wkleić podlinkowany banerek na blog (jeśli zdecydujecie się na tą drugą opcję wpiszcie w komentarzu link do bloga).
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest spełnienie obu powyższych zadań. Pod uwagę będą brane osoby linkujące swój blog w komentarzu oraz udostępniające na Facebooku. O polubienie Zakątka proszę wszystkich 🙂 
Na zgłoszenia czekam do niedzieli 4 maja 2014, do północy.
Spośród zgłoszeń wylosujemy trzy osoby, do których powędrują, według powyższej kolejności, kosmetyki kolagenowe.
Wyniki zostaną ogłoszone na blogu. Na adresy zwycięzców do wysyłki będę czekała 10 dni od ogłoszenia wyników. Wysyłka jedynie na terenie Polski, za wysyłkę odpowiedzialny jest sponsor.

Zapraszam!

Facebook