Marcepanowe mydlane śnieżynki lizaczki dla grzecznych dzieci

Ponownie wprowadzamy w Świąteczna atmosferę trochę koloru i humoru! Zrobimy dzisiaj uroczy prezent dla wszystkich grzecznych dzieci, małych i dużych! Zrobimy myjące smakołyki o obłędnych słodkim zapachu! Zrobimy marcepanowe mydlane śnieżynki lizaczki! Pachną tak, że trzeba sobie przypominać, że to mydła, a nie coś do zjedzenia 🙂

Do wykonania lizaczków mydlanych wykorzystałam:

Produkcję naszych mydełek musimy rozpocząć od przygotowania kolorowych ornamentów na wierzchu lizaków. Ja postanowiłam zrobić każdy w innym kolorze. Oszacowałam więc mniej więcej ile bazy mydlanej potrzeba na poszczególną część, pokroiłam ją w mniejsze kawałeczki, przełożyłam do miseczek i roztopiłam w mikrofali. Potrwało to dosłownie kilka sekund. Możecie także topić bazę w kąpieli wodnej. Do płynnej dodajemy wybrany barwnik, po kilka kropelek, aż do uzyskania preferowanego odcienia. Mydło wlewamy do foremek, na ich spód, uważając, aby poza wyryte żłobki nie wylało się go zbyt dużo. Trzeba to robić dosyć sprawnie, bo masa szybko tężeje. Jeśli staje się zbyt twarda, wystarczy ponownie ją roztopić. Nadmiar mydełka usuwamy wykałaczką. Ważne jest, aby znajdowało się ono tylko w wybranych wgłębieniach. W ten sposób uzyskamy ładny śnieżynkowy efekt. Czynność tą powtarzamy przy każdym z mydełek.
Bazę naszych śnieżynek stanowi mydło białe. Należy więc roztopić odpowiednią ilość bazy i dodać do niej tym razem olejek zapachowy. Około kilkunastu kropelek. Tak, aby intensywność zapachu Wam odpowiadała. Całość szybko mieszamy i przelewamy na do foremek z kolorowymi spodami, w których umieściliśmy także patyczki do lizaków. Jeśli mydełka się wyleją poza formę – nic nie szkodzi. Za chwilę zastygną i z łatwością zeskrobiemy nadmiar wykałaczką. Patyczki od lizaków warto przytrzymać chwileczkę pod powierzchnią płynnego mydła. Dzięki temu zastygną w odpowiedniej pozycji. Mydełka odkładamy w chłodne miejsce, aż całkowicie stwardnieją. Przed wyciągnięciem ich z foremek, wkładamy je jeszcze na 10 minut do zamrażalnika. Wyciągamy je sprawnym ruchem, napierając mocno dłonią na foremkę. I gotowe!

Facebook