W roli głównej: Coslys Przeciwłupieżowy szampon z ekstraktem z bluszczu

Bluszszszszczy się do Was! Dzisiejsza gwiazda  pełna zielonego dobra! W roli głównej wystąpi Coslys Przeciwłupieżowy szampon z ekstraktem z bluszczu!

Tym razem zacznę od słów producenta: „Kombinacja przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych właściwości bluszczu i brazylijskiego olejku copaiba pomagają przywrócić skórze równowagę. Aby zredukować łupież dodaliśmy również również olejek z orzechów brazylijskich oraz aloes aby chronić skórę głowy.” Brzmi dobrze? Wybrałam ten szampon z oferty marki Coslys, bo niestety borykam się od czasu do czasu z problemem łupieżu. Zwalczam go zazwyczaj szamponem leczniczym, ale przyznam, że moje włosy wolałyby coś łagodnego, naturalnego i skutecznego. 
Szampon jest certyfikowany ekologicznie i posiada dobry skład. O właściwościach przeciwłupieżowych bluszczu słyszałam już dawno. Tutaj odnalazłam jeszcze nowość dla mnie – ekstrakt z wiązówki błotnej (!). Nie słyszałam też niestety wcześniej o olejku (balsamie) copaiba. Okazuje się, że ma silne właściwości przeciwgrzybicze i antyseptyczne, do tego przeciwbólowe i przeciwzapalne. Stosuje się go często w leczeniu problemów dermatologicznych. Przy okazji też zmiękcza skórę.
Minusy? Jest to jednak jeden z tych naturalnych szamponów, którymi ciężko domyć gęste i przetłuszczające się włosy. Jest bardzo delikatny, prawie się nie pieni i pewną trudność sprawia mi rozprowadzenie go po całej głowie. Cóż… włosów to ja zawsze miałam bardzo dużo… Potrzebuję go więc dosyć sporo na jedno mycie, przez co opakowanie 200ml szybko się kończy. Szampon ma subtelny, lekko ziołowy zapach  i konsystencję żółtawego żelu.
Plusy? Oczywiście jego przeznaczenie. Zaczęłam go stosować w momencie, kiedy zauważyłam, ze szykuje się powrót łupieżowej zmory. I wiecie co – wcale nie nastąpił. Jestem prawie pewna, że to za sprawą szamponu, bo znam już swoją główkę nieco. Polecam więc jako świetną alternatywę dla aptecznych leczniczych produktów. Sam producent pisze, że po ustąpieniu problemu należy stosować go zamiennie z codziennym szamponem, według potrzeb. I o to mi chodziło 🙂

Szampon dostępny w sklepie MINT.

Facebook