Podpatrzone: Saszetki kąpielowe z eukaliptusem, miętą i cytryną

Kolejna porcja kąpielowych inspiracji! Mam nadzieję, że nadążacie w tym kąpielowym szaleństwie i się porządnie relaksujecie! Tym razem podpatrzyłam na blogu House of Earnest pomysł na kąpielowe saszetki z eukaliptusem, miętą i cytryną!
Do stworzenia saszetek autorka postanowił wykorzystać filtry do kawy. W przypadku ich braku, polecam także gazę (tak jak w przepisie na mieszki kąpielowe). Do filtrów włożone zostały gałązki eukaliptusa, mięty oraz starta skórka cytrynowa. Saszetki należy oczywiście wrzucić do kąpieli, aby rośliny pod wpływem ciepłej wody wydobyły swoje naturalne olejki eteryczne oraz stworzyły rodzaj kąpielowej świeżej herbatki.
Autorka sugeruje wykorzystanie w podobny sposób innych mieszanek, w których doskonale mogą się komponować np. pąki róży,  skórka grejpfruta, lawenda, rumianek, mleko i miód w proszku czy płatki owsiane. Warto także dosypać nieco morskiej soli, która dodatkowo wzbogaci kąpiel. Osobiście sugeruję, aby takie saszetki zużyć w ten sam dzień, aby w pełni wykorzystać ich dobroczynne właściwości. 
. Zdjęcia House of Earnest
Facebook