W roli głównej: Duet od Anthyllis

Niczym bliźniaki, choć te dwujajowe, wymościły sobie miejsce przy wannie. Wyglądają podobnie, choć nieco się różnią. I zaprezentują się Wam dzisiaj jako duet – Szampon Przeciwłupieżowy do częstego stosowania i Płyn pod prysznic od Anthyllis Eco Bio!

Zmieniłabym im opakowania…I nie tylko ja o tym pomyślałam, bo widziałam, że producent wprowadził już zmiany na lepsze. Póki co, pozostajemy jednak w tych nieszczególnych, choć praktycznych buteleczkach. Trzeba im przyznać, że przynajmniej wygodnie się ich używa.
Spośród tej dwójki bardziej do gustu przypadł mi szampon. Od czasu do czasu dopada mnie problem z łupieżem. Sięgam wtedy po apteczne, lecznicze produkty. W trakcie stosowania szamponu łupież mnie nie dopadł, co można tłumaczyć na różne sposoby. Wierzę jednak, że szampon się do tego przyczynił. A dokładniej rozmaryn, szałwia i pokrzywa – rośliny znane z dobroczynnego działania na włosy i skórę głowy.
Szampon ma też charakterystyczny ziołowy zapach. Może nie specjalnie przyjemny, ale też nie odpychający. Na włosach dobrze się pieni i rozprowadza. Do częstego stosowania idealny. Jednak najlepiej w połączeniu z dobrą odżywką.
Płyn pod prysznic z kolei pachnie nutami cytrusowymi. W zasadzie jest po prostu łagodnym dobrym kosmetykiem myjącym. Także na co dzień, także ładnie się pieni i dobrze oczyszcza. Przeznaczony jest do skóry z problemami alergicznymi. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz – w jego opisie pojawia się kardamon i żeń szeń. Ten drugi owszem jest wyszczególniony, ale kardamonu w składzie nie znalazłam… Może to błąd…
Oba kosmetyki są certyfikowanymi ekologicznie produktami. Oba przywędrowały do nas z Włoch. Oba polecam, bo jak na kosmetyki “bio-eco” są naprawdę niedrogie! 

Dostępne w ItalBioEco.pl – szampon / płyn pod prysznic

Facebook