Przyjęcie Wesołej Chmurki

Kochani,

Zacznę od wyników konkursiku z Born to Bio. Długo się zastanawiałam, ale kiedy przeczytałam komentarz MYSZOLAPKI, po prostu odpłynęłam i zobaczyłam się na tropikalnej plaży! Dlatego żel trafia właśnie do niej! Mam nadzieję, że się spodoba!

To teraz od początku… Moja kochana córeczka skończyła wczoraj roczek. Taka z niej już duża pannica. Z tej okazji zorganizowałam jej Przyjęcie Wesołej Chmurki! Nawet nie wiem kiedy ten pomysł wpadł mi do głowy. Jest o tyle fajny, że można przygotować wiele dekoracji, nie mając specjalnych umiejętności ani zasobów. Chmurki są przecież tak różne, że doprawdy, każdy je narysuje. Mam dla Was zatem porcję inspiracji chmurkowych. Może i Wy macie niedługo jakieś urodzinki do zorganizowania?

Na Przyjęciu Wesołej Chmurki motyw chmurki znalazł się na:

 • kartce pamiątkowej do wpisywania życzeń
 • opasce na głowę solenizantki
 • przypinkach dla każdego gościa
 • girlandzie
 • zawieszkach 
 • dekoracji tortu – patyczkach z napisem

Do przygotowania dekoracji potrzebujecie:

 • duży blok techniczny
 • kolorowe wstążki
 • drewniane spinacze do prania
 • patyczki do szaszłyków
 • długi sznurek
 • cienki sznureczek
 • taśmę klejącą, klej w tubce i typu kropelka
 • do kartki jeszcze – kolorowy gruby arkusz A4 oraz ja wykorzystałam samoprzylepną taśmę serduszkową do scrapbookingu

Kartka pamiątkowa

Arkusz A4 składamy na pół. Z białego bliku technicznego wycinamy dużą chmurkę. Kilkucentymetrowe kolorowe wstążki przyklejamy taśmą  klejącą do spodu chmurki po jej wewnętrznej stronie, tak, aby przypominały deszcz. Chmurkę naklejamy na kartkę. Możemy dodać jeszcze ramkę z samoprzylepnej taśmy serduszkowej. Wewnątrz prosimy o wpisywanie się gości.
Opaska na głowę
Dosyć grubą białą kartkę składamy na pół. Rysujemy motyw chmurki i wycinamy tak, aby wyszły dwie identyczne – podwójnie. Po wewnętrznej stronie jednej z nich taśmą klejącą doklejamy kilka krótkich wstążeczek (jako deszcz) oraz jedną długą poziomo (jako opaska). Doklejamy klejem drugą chmurkę.
Przypinki dla gości
Przyklejamy kilka wstążeczek taśmą do drewnianego spinacza. Warto to jeszcze podkleić kropelką, bo taśma się szybką odkleja. Na to doklejamy kropelką chmurki.
Girlanda
Do długiego sznurka przywiązujemy kolorowe wstążeczki. Co jakiś czas dodajemy chmurkę. Wycinamy je znowuż podwójnie. Do wewnętrznej strony jednej z nich przyklejamy taśma sznurek. Doklejamy drugą chmurkę. I tak co 60-70cm.
Zawieszki
Wycinamy podwójnie duże chmurki. Do jednej z nich po wewnętrznej stronie przyklejamy taśmą wstążeczki jako deszcz oraz sznureczek do zawieszenia. Doklejamy drugą chmurkę i gotowe!
Patyczki z napisem na tort
Wycinamy małe podwójne chmurki. Taśmą doklejamy kolorowe wstążeczki oraz patyczek do szaszłyków. Doklejamy drugą chmurkę. Na chmurkach możemy napisać “Różą ma 1 roczek”! Patyczki wbijamy do torta lub babeczek różanych.
Babeczki różane
Przepis na babeczki – bułeczki scones już był TUTAJ. Do tych dodałam tylko nieco konfitury różanej do środka. Polałam je też lukrem na wodzie różanej (woda różana + cukier) oraz udekorowałam płatkami i pączkami róż.
Babeczki truskawkowe
Polecam też mega proste babeczki mojej siostry. Dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu na przygotowania. Wystarczy gotowe ciasto francuskie podzielić na niewielkie kwadraty. Umieścić jej w foremce na muffinki, tak, aby powstały małe kokilki. Do środka można włożyć na czas pieczenia orzech włoski, żeby ciasto tam za bardzo nie wyrosło. Foremkę wkładamy do piekarnika, aż się ciasto zarumieni. Do środka dajemy nieco najzwyklejszego waniliowego kremu do tortów z proszku (chyba, ze macie czas na przygotowanie własnego!), a na to truskawki. Babeczki są PYSZNE!

Polecamy też kolorowe owocowe szaszłyczki! Idealny na letnie imprezy! Róży się bardzo podobało!

A na koniec my:) Mama, Różyczka i Misia:) Miłego tygodnia!

Facebook