Tonizujące wino rozmarynowe na przemęczenie fizyczne i psychiczne

Kochani,
Pamiętacie niedawny post odnośnie aromaterapii jako lekarstwie na przemęczenie? Jeśli nie – znajdziecie go tutaj! W każdym razie – pisałam tam, że najskuteczniejszym olejkiem zwalczającym objawy zmęczenia fizycznego i psychicznego jest olejek rozmarynowy! 
Dla wszystkich, którzy zdołali się już przekonać do orzeźwiającej mocy tego zioła oraz dla tych, którzy próbować go dopiero będą, mam nowy przepis na stymulujące i pobudzające Tonizujące Wino Rozmarynowe!
Polecane dla tych, którzy odczuwają znużenie, zniechęcenie do codziennych czynności, apatię czy całkowite wyczerpanie. Oczywiście – stosujemy z umiarem – duże dawki alkoholu mogą działać wręcz przeciwnie! Ilości degustacyjne natomiast z pewnością przyniosą oczekiwane rezultaty. Pijemy je jako aperitif przed obiadem – maksymalnie jeden kieliszek! Spożywane o tej porze – wspomoże dodatkowo trawienie! A poza tym, takie wino rozmarynowe ma działanie przeciwbakteryjne, więc z pewnością przyczyni się do zwalczenia wszelkich stanów zapalnych w ustach – np. aft czy zapalenia dziąseł! Jeśli natomiast czujemy pierwsze oznaki przeziębienia i mamy kaszel – polecam grzane wino rozmarynowe!
Będziecie potrzebowali: 
  • 60 g suszonych liści rozmarynu lub 200 g świeżych
  • 1 l dobrego czerwonego wina
  • 2 łyżki stołowe miodu
Liście rozmarynu rozkładamy na dnie słoika, zalewamy całość winem i dodajemy miód. Następnie słoik lekko ogrzewamy  w kąpieli wodnej, co jakiś czas mieszając, po czym szczelnie zamknięty odstawiamy na ok. 10 dni w ciepłe, spokojne miejsce do maceracji. Po tym czasie zawartość filtrujemy i przelewamy do ulubionej butelki. Aby wzbogacić aromat, można dodać szałwię lub tymianek.
I od razu chce się żyć!
Przepis i zdjęcie pochodzą z uroczej książki  „Dobroczynne rośliny dla zdrowia i urody” Raphaele Vidaling.
Facebook