Warsztaty kosmetyków naturalnych online

Czasy się zmieniły. Wiemy o tym wszyscy dobrze. Długo liczyłam na to, że przestój w branży szybko się skończy. Że pandemia szybko się skończy. Wiosną czekałam jesieni. Latem tym bardziej. A jesienią znowu gruchnęło… i klops.

Bo musicie wiedzieć, że branża eventowa, której jestem częścią z moimi warsztatami kosmetyków naturalnych, ma się bardzo, ale to bardzo źle. Covidove obostrzenia i obawa przed zakażeniem uniemożliwiają spotkania wszelakie, a już zwłaszcza pracownicze czy promocyjne. Firm też zwyczajnie teraz na nie nie stać i w pierwszej kolejności oszczędzają na tego typu wydatkach. Nie ma wyjazdów integracyjnych, prawie nie ma spotkań pracowniczych, nie ma promocyjnych spotkań dla klientów w sklepach i galeriach, nie ma spotkań prasowych, nie ma pikników, festynów czy koncertów. A wszędzie tam właśnie było zapotrzebowanie na moje warsztaty.

Pojawiały się wcześniej pojedyncze zapytania o warsztaty online, ale byłam do nich do tej pory sceptycznie nastawiona. Bardzo bowiem wierzyłam, że siłą moich warsztatów i zapewnieniem ich odpowiedniej jakości, jest mój kontakt z grupą. Bezpośredni kontakt. Wyczucie energii grupy i dopasowanie się do niej. Płynięcie z jej prądem, balans na falach emocji uczestników. I oczywiście – mój ciągły nadzór nad efektami pracy – sprawdzanie konsystencji, zapachów, kolejności wykonywania czynności. To wszystko, co sprawia, że warsztaty stają się cudownym, pełnym zabawy i kreatywnej twórczości przeżyciem.

Końca pandemii jednak nie widać. Już słyszałam pogłoski o trzeciej fali. A funkcjonować trzeba…

Zdecydowałam się więc wyjść ze swej sprawdzonej strefy komfortu i zwyczajnie – dopasować. Okres świąteczny jest szczególnym czasem i na szczęście i branża eventowa to odczuła. Pojawiły się świąteczne realizacje spotkań gwiazdkowych, a w raz z tymi planami i do mnie zaczęły spływać zapytania.

I tak oficjalnie ogłaszam, że prowadzę warsztaty kosmetyków naturalnych online! Po 10 latach tradycyjnej działalności, dokładam do swojego portfolio także spotkania wirtualne. A co najważniejsze – i one wychodzą naprawdę dobrze!


Gotowe działa z ostatnich warsztatów – serniczki-babeczki do kąpieli, czekoladowe balsamy do ust i pierniczkowe peelingi do ciała.

Jak wygląda organizacja takich warsztatów?

Oferuję dwie możliwości. Pierwszą są warsztaty na podstawie składników typowo kuchennych czyli takich, w które każdy może się zaopatrzyć w pobliskich sklepach. Odpowiednio wcześniej wysyłam listę zakupów, a w czasie warsztatu pokazuję ogrom możliwości, jakie daje nam własna… kuchnia i jej codzienne wyposażenie.

Znacznie jednak większym zainteresowaniem cieszą się warsztaty, na które przygotowuję wcześniej każdemu uczestnikowi specjalną paczkę ze składnikami. I wtedy do dopiero zaczyna się zabawa! A u mnie – prawdziwy warsztat Mikołaja!

Takie pakunki muszę przygotować odpowiednio wcześniej. Zamawiam niezbędne półprodukty, kupuję składniki i opakowania, a potem pakuję wszystko, jak ten świstak w małe torebeczki, aby całość była jak najlepiej zabezpieczona przed podróżą. Następnie odbiera je kurier przysłany przez organizatora, a potem ten rozprowadza je do uczestników.

Wskazanego dnia o odpowiedniej godzinie łączę się przez wybraną platformę z moją grupą. Nadaję z mojej własnej kuchni, tam też zapraszam uczestników we własnych domach. Ale oczywiście możemy przygotować program, który nie będzie wymagał takiej obecności w kuchni. Niemniej jednak jest to najpraktyczniejsze miejsce, a i tworzy atmosferę ciepła i miłego spotkania. Potem działamy! Opowiadamy sobie i działamy. Tworzę każdy z kosmetyków razem z uczestnikami, aby mieli wgląd w każdą czynność i konsystencję. A następnie, na ile się da, każdy chwali się swoimi małymi dziełami.

Wiem, dobrze wiem, że standardowych warsztatów te onlinowe nie zastąpią. Że ta energia nigdy nie będzie taka sama. Ale cóż zrobić – korzystajmy z tego co mamy i cieszmy się przynajmniej takimi możliwościami!
Zapraszam na moją warsztatową stronę:

LiliGarden.pl

oraz po prostu – do zapytań mailowych na lilinatura@lilinatura.pl – chętnie odpowiem na wszystkie pytania i podeślę konkretne oferty!Facebook