Plakat pod choinkę

Niedawno rozpoczęła się tegoroczna edycja Targów Plakatu. Specjalna, jak wiadomo, bo online. Dla mnie te targi są wyjątkową okazją do zapoznania się z twórczością ogromnej ilości polskich artystów, co jest i fascynujące i szalenie wciąga.

A że takie plakaty mogą stać się pięknymi prezentami, postanowiłam zaprezentować Wam dzieła kliku uczestników Targów, które przykuły moją szczególną uwagę.

Same targi trwają do 13.12, ale z pewnością znajdziecie tych artystów i te grafiki także później w internecie!

Polecam stronę Targi PlakatuAnita Tomala


Ukończyłam ASP w Katowicach na kierunku Grafika. Jestem projektantką i ilustratorką, prowadzę swój sklep anitatomala.pl gdzie sprzedaję ilustracje w formie plakatów do wnętrz. Tworzę także projekty z zakresu wzorów na tkaniny i designu.

Strona na TargachJakub Cichecki


Cześć! Jestem Jakub i zajmuję się ilustracją, sztuką cyfrową i projektowaniem graficznym – tworzę m. in. grafiki do gier, animacji, filmów i reklam. Poniżej możesz zobaczyć kilka ilustracji pochodzących głównie z mojego cyfrowego szkicownika, inspirowanego podróżami, niezwykłymi zakątkami i historiami. Mam nadzieję, że znajdziesz wśród nich miejsce dla siebie. Jeśli masz ochotę zobaczyć więcej moich prac, zapraszam tu: www.jakubcichecki.com

Strona na TargachSandra Chojecka


Tworzę ilustracje inspirowane naturą, codziennością i zwykłą chwilą. Instynktownie dobieram barwy ziemi i elementy tworzące harmonię. Zamiłowanie do szczegółu pochłania większą część mojej pracy. 

Strona na TargachKamila Lenarcik


Graficzka pochodząca ze Szczecina. Tworzy ilustracje w technice cyfrowego kolażu. Każdy z jej plakatów zawiera w sobie historię celebrującą więź kobiecości z naturą.

Strona na TargachInto collage


Cześć! Nazywam się Patrycja Lewandowska. Tworzę kolaże techniką cyfrową. Daję drugie życie starym publikacjom oraz wykorzystuję w nowy sposób, mniej lub bardziej znane, dzieła sztuki. Inspirują mnie kobiety, podróże i przyroda. Moje prace można kupić w formie wydruków na papierze lub płótnie.

Strona na TargachMary Zaleska


Mary Zaleska jest grafikiem oraz ilustratorem. W jej ilustracjach dominują wizerunek silnej, niezależnej kobiety, tolerancji oraz tematy tabu. Jej prace opierają się na wzornictwie oraz uproszczonych formach i teksturach. Współpracuje z markami oraz czasopismami takimi jak Looks by Luks, Glamour, Newsweek czy Magazyn Pismo. W wolnym czasie tworzy grafiki i plakaty artystyczne.

Strona na Targach


SCRAPS


Składam, recyklinguję, lepię, wyławiam, kojarzę perspektywy i konteksty – nadaję inny sens pogubionym fragmentom. Ze skrawków obrazów, myśli, wspomnień, idei, skojarzeń. Stare stwarzam na nowo.

Strona na TargachMonika Ostrowska


Fotografka, a wolnym czasie kolażystka. O ile w fotografii skupia się na świecie realnym, to w pracy nad kolażem cieszy ją możliwość kreowania własnej rzeczywistości. Ręcznie wycina zdjęcia i obrazki ze znalezionych w piwnicach i na strychach gazet i albumów, by skomponować je w obrazy o nowym znaczeniu. Ostatnio bardzo polubiła robienie kolaży na monitorze komputera. Eksperymentuje też z haftem na zdjęciach z okładek starych magazynów. Inspiruje się pop-kulturą, ale zawsze słucha intuicji. Wszystkie jej kolaże są drukowane w limitowanych edycjach na papierze archiwalnym, ręcznie numerowane i sygnowane. W tym roku seria “Lost World” była częścią Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Pieknych w Kranji.

Strona na Targach

Facebook