Zauroczona: Casa Hoyos

Krążą nade mną ostatnio jakimś cudem klimaty meksykańskie. Nie wiem czemu, nie pytajcie. Niemniej jednak uwielbiam podglądać te charakterystyczne meksykańskie widoki, architekturę, podziwiać rękodzieło, delektować się intensywnymi kolorami, kontrastami i kaktusami.

A już najbardziej to lubię takie perełki jak Casa Hoyos w San Miguel de Allende!

Natknęłam się na ten butikowy meksykański hotel w Eclectic Trends i od razu wiedziałam, że muszę nieco dogłębniej przyjrzeć się tematowi.

Hotel jest przykładem idealnego wkomponowania architektury wnętrz w lokalizację. Już na pierwszy rzut oka nasuwają skojarzenia z Meksykiem. Mieści się w historycznej części miasteczka, musiał się więc sprytnie wtopić w otoczenie. Architekt Andrés Gutiérrez w ten właśnie spektakularny sposób połączył tradycje z designem i przemienił XVII-wieczną posiadłość w niewielki, bo 16-pokojowy butikowy hotel.

Ogromnie podoba mi się tu każdy detal. Kolorystyka oscylująca wokół pustynnej palety, łuki, wielkie lustrzane donice z kaktusami, mocny akcent w postaci sklepienia, niezwykłe fotele, proste, ale przykuwające uwagę wnętrza pokoi. Wszystko tu gra. Wszystko jest tak bardzo współczesne, będąc jednocześnie tak bardzo tradycyjnym. I to jest właśnie sztuka!

Po więcej odsyłam na stronę Casa Hoyos.


Facebook