Zauroczona: Norse Interiors

Ponoć to globalny koncept. Chętnie adaptowany przez kolejne marki i kolejne kraje. Trudno się dziwić, bo mi osobiście pomysł ten bardzo się podoba. O co chodzi?

Otóż bierzemy oto najpopularniejsze szafki i komody Ikea i dodajemy do nich to coś. A tym czymś są zupełnie nowe fronty, uchwyty i nogi. W naszych polskich internetach mogę Wam od razu polecić FRØPT z pięknymi kolorami frontów oraz nieco mniej zaawansowane, bo jedynie z nogami i gałkami Little Form Studio.

W pełni jednak i najbardziej zauroczyło mnie amerykańskie Norse Interiors.

To marka stworzona przez Szwedkę Lottę Lundaas, która w 2013 roku przeprowadziła się do Stanów. Tam odkryła, że meble, które są wyjątkowe i wysokiej jakości niestety nie są dostępne cenowo dla większości. Wybierała więc to, co dobrze znała – ofertę Ikei. Dzięki jednak swoim stolarskim umiejętnościom i pasji do mebli, przekazanej jej przez dziadka i tatę, potrafiło wszystko sama zmodyfikować i zmienić. Wkrótce odkryła, że to jest to, co che robić – łączyć skandynawski design z amerykańskimi wytwórcami i wprowadzić na rynek coś, co jednocześnie jest piękne i dostępne cenowo.

Sama pisze, że zamienia meble Ikei w dzieła sztuki. Trudno się z nią nie zgodzić!

Wzory jej frontów zyskały nazwy od imion wybitnych kobiet, które zmieniały świat. Mamy więc serię Astrid Lindgren, Eleanor Roosevelt, Rosę Parks, Marię Curie (piękny polski akcent i cudowny wzór), Fridę Khalo, Evę Peron i Amelię Earhart.  Do wzorów dobieramy jeden z modnych siedmiu kolorów, proste, ale zachwycające uchwyty i piękne, zgodne z trendami nóżki.

Który wzór podoba Wam się najbardziej? Sama przyznam, że trudno się zdecydować. Zajrzyjcie więc koniecznie na Norse Interiors i znajdźcie ten idealny.

Facebook