Po-Weekendowe Cuda no53

Rozpoczynamy listopad po długim świątecznym weekendzie, który przypłaciłam okropnym przeziębieniem 🙁 Pomimo choroby i pomimo niżu, który zawitał nad kraj i pomimo tego, że co rano z za okna witają mnie już puste gałęzie drzew – miesiąc zapowiada się wspaniale! Otwórzmy go więc wspaniałymi cudami!
Które zaczynamy od smakowitości! Zaintrygowały mnie bardzo jabłuszka w karmelu z posypką z solonych chipsów (1) z Sugar and Charm. Jako, że sól z karmelem łączy się idealnie, z przyjemnością kiedyś wypróbuję przepis. A na chandrę – ciasto czekoladowe z motywującym napisem (2). Genialne! Z La Receta de La Felicidad.
I przechodzimy do klimatów wnętrzarskich! Gdybym tak ładnie rysowała, może bym i sobie narysowała takie piękne piórko (3) jak to ze Stylizimo i powiesiła gdzieś w domku. Może poćwiczę? Pierwsze w kolejności są jednak akwarele 🙂
Jestem też ostatnio zauroczona wszelkimi talerzami naściennymi – ten z ptaszkami (4) cudnie mi się w moje ścienne wyobrażenia wpisuje!
Jeśli nie talerze, to mapa oczywiście – zobaczcie jak cudnie tu (5) wygląda! Zwłaszcza w połączeniu z tą skrzynią, służącą za mały stolik.
A do pokoju dziecinnego wynalazłam takie oto świetne obrazki Tiu Tiu (6). Nie tylko dekorują, ale też edukują. Zwróćcie uwagę, na ten z cyferkami – tworzy całość, o której można sobie z maluszkiem opowiadać i opowiadać!
Taki stołeczek i krzesło bujane chcę do mojego domu marzeń (7). Z 79ideas, via vtwonen. Zdjęcia Jitske Hagens.
Uwielbiam jesienne ostatnie kwiaty. Nie wiem czemu wcześniej nie pomyślałam, żeby jeden z bukietów sobie zasuszyć (8)? Prosty sposób na Hello Home Shoppe.
Najpiękniejsze wesele, jakie widziałam (9)! Podoba mi się wszystko – od miejsca, poprzez sukienki, dekoracje, klimat, zdjęcia… Cudne! Uroczystość autorki jednego z moich ulubionych blogów Miss Moss, zdjęcia Love Made Visible.
Niezwykły pierścionek ze zwykłego sznureczka (10) – fajny pomysł! Do zrobienia z Oh the Lovely Things.
Jak już zrobicie pierścionek, to zabierzcie się za taką kobiecą, retro opaskę (11) z Twitch Vintage!
A teraz czas na cudowny, wspaniały, przepiękny blog, na który się ostatnio natknęłam, autorstwa niesamowitej utalentowanej pary fotografów – mammamija blog! Jak to dobrze, że mamy u siebie takich ludzi. Zdjęcia mogłabym oglądać godzinami, ale polecam też poniższy filmik! Chwila wytchnienia z rodziną w lesie!


autumn in the woods from mammamija on Vimeo.

Facebook