Dyniowa Maseczka HALLOWEEN

Dorwały się dzikie bestie do dyni… Dotychczas spokojne, uległe… Stały sobie w pokoju Róży i przyglądały się jej zabawom. Krowa, koń i koza… Dzisiaj, w Halloween, pokazały swoją prawdziwą naturę. Przerażającą, mrożącą krew w żyłach, niczym z najstraszniejszego horroru… Ożyły… Oczy zalśniły im złowrogim mrocznym blaskiem… i ruszyły w kierunku kuchni, w poszukiwaniu samotnej dyni… Ale żądza krwi kazała im zabić jedno z nich. Padło na kozę. Nie cierpiała długo. Może i lepiej skończyła? Krowa i koń w szale dopadły wielki kawał halloweenowej dyni. Rozszarpały go, upajały się nim. Pasja i szaleństwo całkowicie zaćmiły ich dotychczasowe życie z nami. I wtedy do akcji wkroczyłam ja. Zdziczała zwierzyna wylądowała w… kąpieli… a z pozostałości dyni zrobiłam sobie maseczkę!
Jeśli więc i w Waszych domach kryją się potwory… jeśli nie pomyślałyście dotychczas o halloweenowym przebraniu… jeśli przygotowujecie się do imprezy lub macie dzisiaj wolny wieczór… polecam bardzo straszną, lekko złuszczająca, oczyszczającą, poprawiająca krążenie i odżywiającą dyniową maseczkę HALLOWEEN! Uwaga, po jej nałożeniu na twarz… się straszy!

Do wykonania maseczki przygotujcie:
 • garść pokrojonej w kosteczkę dyni
 • łyżkę miodu
 • pół łyżeczki cynamonu
 • łyżeczkę glinki żółtej

Wszystkie składniki przełóżcie do blendera i zmiksujcie razem na możliwie jednolitą masę. Maseczkę nałóżcie na twarz na 15 minut i postarajcie się chwilę zrelaksować. Po tym czasie, zmyjcie ją letnią wodą, delikatnie masując skórę. Na koniec nałóżcie cienką warstwę nawilżającego kremu. Cera nabierze witalności i blasku.
A plastikowe zwierzęta lepiej schowajcie dziś przed dziećmi…

Przy okazji polecamy świetną i zabawną książeczkę Małgorzaty Strzałkowskiej “Straszna Książka czyli upiorna zabawa w rymy”, wyd. Czarna Owca, z której pochodzą obrazki.
http://www.lilinaturalna.com/p/lili-przepisy.html

 • http://www.blogger.com/profile/17837437484949858700 Anna Niezgódka

  ciekawy wstęp 😛

 • http://www.blogger.com/profile/06319064224462588392 !-nochi

  Świetnie napisałaś ten tekst! Zdjęcia strrrrraszne! I to ostrzeżenie przed straszeniem w maseczce – genialne. 🙂

 • http://www.blogger.com/profile/01508046374104367177 Aleksandra K

  takie drastyczne te zdjęcia 😀

 • http://www.blogger.com/profile/00444321926172439565 violka42

  super pomysł

Facebook