Post Sponsorski: Alergik w pełnym słońcu i Alphanova z Eco&More

Bardzo się cieszę, że Eco&More (dystrybutor m.in. marki Alphanova) wraz z DomBezAlergii.com  zdecydowały się przedstawić Wam właśnie taki post sponsorski! Jestem przekonana, że bardzo Wam się w nadchodzącym sezonie przyda. A i może skusicie się na przeciwsłoneczną ochronę z kosmetykami Alphanova 🙂
ALERGIK W PEŁNYM SŁOŃCU, czyli jak chronić wrażliwą skórę latem
Po długich zimowych miesiącach, większość z nas z utęsknieniem czeka na moment, gdy będzie można w końcu bezkarnie wystawić twarz do słońca i leniwie rozkoszować się ciepłymi promieniami na skórze. Słońce jednak nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem. Mimo dobroczynnego działania, może też stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i być przyczyną wielu niepożądanych reakcji naszego organizmu. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku dzieci, a także przy skórze wrażliwej i skłonnej do alergii, która wystawiona na słońce wymaga szczególnej troski. Bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią ochronę i stosowanie się do kilku prostych zasad.

KREMY z filtrem i jak dokonać właściwego wyboru

Podstawą ochrony przed negatywnym działaniem promieni słonecznych jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Chronią one naszą skórę przed starzeniem, ale także stanowią barierę dla szkodliwych promieni UV, które obniżają jej odporność i mogą powodować liczne reakcje skórne, a także powstawanie nowotworów.

Jednak co roku, gdy nadchodzi lato, stajemy przed dylematem i zastanawiamy się jaki krem przeciwsłoneczny wybrać. Olbrzymi wybór na półkach aptek i supermarketów sprawia, że nie wiemy, na co się zdecydować i czy nasz wybór na pewno zapewni odpowiednią ochronę nam i naszym najbliższym.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stopień ochrony – SPF. Komisja Europejska w 2006r. wyznaczyła następujące standardy dla wskaźników ochrony:
Ochrona słaba: SPF 6 do 10
Ochrona średnia: SPF 15 do 25
Ochrona wysoka: SPF 30 do 50
Ochrona bardzo wysoka: SPF 50+

Dla niemowląt i dzieci, osób o jasnej karnacji, uczulonych na słońce lub o skórze wrażliwej oraz przy pierwszej ekspozycji na słońce, doradzamy stosowanie zabezpieczenia co najmniej 30 do 50+.


 
Ponadto ważne, by krem posiadał na opakowaniu informację jaki stopień ochrony przed promieniowaniem UVA gwarantuje. Niedawno wykazano, że promienie UVA są w równym stopniu odpowiedzialne za raka skóry, co promienie UVB. Do tej pory poziom ochrony przed UVA nie był jasno określany na produktach do ochrony przeciwsłonecznej. Od roku 2010 takie produkty posiadają tę informację na opakowaniu – należy wybierać te, które jasno określają poziom ochrony UVA.

Warto unikać kremów posiadających w swoim składzie filtry chemiczne, które są tańsze i prostsze w zastosowaniu, posiadają jednak szereg wad: 

  • zaczynają działać dopiero po 30 minutach od aplikacji. Jeśli nakładasz je dopiero po dotarciu na plażę, przez pierwsze 30 minut Twoja skóra nie jest chroniona. 
  • niosą ze sobą poważne ryzyko wywołania alergii!!!
  • są szkodliwe dla ekosystemu morskiego
  • wykazują aktywność estrogenową, która może przyczyniać się do rozwoju nowotworów. a nawet zaburzeń rozwoju narządów płciowych i mózgu

Kilka prostych zasad opalania:

By opalać się zdrowo i mądrze, poza używaniem odpowiednich filtrów UV, warto zastosować się do kilku prostych wskazówek:

  • wystawiać się na słońce stopniowo. Naturalna opalenizna powstaje w wyniku reakcji obronnej organizmu przed promieniowaniem słonecznym i stanowi najbardziej efektywną i najzdrowszą ochronę. 
  • unikać ekspozycji słonecznej w godzinach pomiędzy 11:00 a 15:00 a także długotrwałego wystawienia na działanie słońca. 
  • jeśli to możliwe, należy wybierać miejsca zacienione i stosować odzież ochronną, głowę chronić kapeluszem, lub chustą i używać okularów przeciwsłonecznych 
  • dbać o to, by dzieci nie były nigdy bezpośrednio narażone i pozostawały w cieniu, lub pod parasolem

Słońce a choroby przewlekłe (AZS, ŁZS)

Osoby cierpiące na przewlekłe choroby skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry, lub łojotokowe zapalenie skóry, w okresie letnim często obserwują znaczną poprawę i regres choroby. Jest to spowodowane zarówno wyższą wilgotnością powietrza, wysoką temperaturą, która pozwala na noszenie przewiewnych ubrań, umożliwiając tym samym skórze oddychanie, jak również zbawiennym działaniem promieni słonecznych. Faktem jest więc, że dermatolodzy odnotowują znaczą poprawę dolegliwości u atopików i pacjentów z ŁZS spowodowaną wystawieniem skóry na słońce. Oczywiście należy tu pamiętać o umiarze, stosowaniu odpowiednich filtrów, a także środkach zapobiegawczych chroniących przed nawrotem dolegliwości. Nie można zapominać przede wszystkim o tym, że wysoka temperatura powoduje wzmożoną potliwość, co z kolei sprzyja namnażaniu bakterii i może mieć zły wpływ na stan skóry chorego. Zbawiennie na skórę atopową działają kąpiele w słonym morzu, jednak już wskakując do basenu warto upewnić się, czy woda nie jest chlorowana. Chlor bardzo wysusza i podrażnia skórę. Należy też pamiętać, że po kąpielach słonecznych skórę powinno się mocno nawilżać, by złagodzić ewentualne podrażnienia, nie doprowadzić do jej przesuszenia i zapewnić odpowiedni komfort.

Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów przeciwsłonecznych gwarantujących
wysoką jakość, ale też stawiających na naturalność i bezpieczeństwo.
Dla alergików i osób o skórze wrażliwej skłonnej do podrażnień, a także
tych, którzy cenią sobie preparaty o pewnym składzie, obojętne dla
środowiska, i łagodne nawet dla skóry niemowląt, najlepszym wyborem będą
produkty sprawdzone, bez konserwantów i w 100% naturalne. Taką linią
unikalnych kremów ochronnych może pochwalić się, już obecna na polskim
rynku, prestiżowa francuska firma ALPHANOVA
. Kremy przeciwsłoneczne tej
marki zawierają tylko mineralne filtry przeciwsłoneczne, są pozbawione
sztucznych substancji chemicznych, przez co nie stanowią zagrożenia dla
środowiska i są bezpieczne dla naszej skóry. Co więcej działają od razu
po nałożeniu i są wolne od alergenów. Jest to szczególnie ważne dla osób
podatnych na uczulenia skórne, cierpiących z powodu nadwrażliwości
skórnej oraz dla tych, którym zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie
najmłodszych.

Linia kremów ALPHANOVA Sun i ALPHANOVA Bebe
jest dostępna w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym
DomBezAlergii.com.

Autor: Anna Jakubowska – ekspert SKLEPU dla ALERGIKA www.DomBezAlergii.com
 
Facebook