Goździkowo-cytrusowe anty-komarki

No nie niestety, nie jest to mój pomysł. Przyznaję się z góry i bez bicia. Goździkowo-cytrusowe anty-komarki zobaczyłam gdzieś w internecie, na Facebooku i zrobić musiałam. No i zrobiłam, czego efekty macie poniżej. I bardzo, bardzo chciałam sprawdzić, czy anty-komarki komarki odstraszają. I w sumie w końcu nie wiem, czy tych komarów to wtedy nie było bo nie, czy je anty-komarki odstraszyły. Pozostaje mi wierzyć, że jednak działają, co swoją drogą uzasadnienie ma, bo komary nie lubią zapachów olejków eterycznych cytrusowych i z goździków. Zgadza się więc idealnie, zważywszy na fakt, że olejki te zawarte są w skórce owoców cytrusowych i w samych goździkach też. Zapewne więc działają:)
A jeśli nawet nie… to Kochani zobaczcie jak one cudnie wyglądają i wyobraźcie sobie wieczornego grilla lub kolację w ogrodzie z anty-komarkami gdzieś na stole, ustawionymi pomiędzy wspaniałymi daniami, świeczkami i kieliszkami dobrego wina. Są po prostu świetną dekoracją. A zapewne domyślacie się, że pachną obłędnie!

  
 Anty-komarki są bardzo proste do wykonania. Wystarczy przekroić cytrynę i limonkę w połowie oraz uciąć im końcówki, aby dobrze stały, a następnie nadziać na nie goździki. Najlepiej ustawić je przy punktach emitujących ciepło, np. w pobliżu grilla lub świec. Wyższa temperatura bowiem wspomaga ulatnianie olejków eterycznych, które to właśnie nasze komarki mają odstraszać. Ja z pewnością zrobię je tego lata jeszcze nie raz!

Facebook