Inaczej: butelka samonawadniającą się doniczką

Mam dla Was pomysł! Nieco na opak, ale nie taki trudny do wykonania! A wierzcie mi – wygląda oryginalnie, zaskakująco, ale też uroczo! Polecam Wam dzisiaj samonawadniające się doniczki ze szklanych butelek! Ot, taki pomysł na domowy recycling. 
Znalazłam Wam kilka zdjęć takich buteleczek. Można je nawet kupić w gotowych zestawach z nasionami i całym ekwipunkiem. Jestem przekonana, że mogą stać się świetnym prezentem. A o co tu chodzi? Otóż butelki przepołowiono i tą część z szyjką włożono do drugiej, w kierunku dna. W ten sposób powstało niewielkie miejsce na zasadzenie ziół. Na spód nalewa się wodę, która za pomocą sznureczków i przez szyjkę butelki przedostaje się do rośliny. I z podlewaniem mamy spokój na dłuższy czas!
Ale, ale… zapytacie, w jaki sposób w całkiem zwyczajnym domu przeciąć szklaną butelkę? Okazuje się, że nie jest to takie trudne. Polecam filmiki na ten temat na Youtubie – na przykład TEN. Wystarczy sznureczek, zmywacz do paznokci i zapalniczka! Jeśli tylko zachowacie dużą ostrożność, może wyjść prawdziwe cudo!

Zdjęcia: duitang / uncommongoods / minoakastudios

Facebook