Ser, jabłka i gruszki niebanalnie

W Lili lubimy oryginalne pomysły! Dzisiaj przyszedł zatem czas na trzy kulinarne cuda! Z serem i gruszką lub jabłkiem w roli głównej! Połączenia niebanalne. Nieco swojskie, nieco wyrafinowane. Jedno jest pewne – zaskoczą!

Mój dzisiejszy faworyt! Sałatka z gruszką, niebieskim serem i orzechami z La receta de la felicidad!  Główne miejsce zajmuje niezwykła gruszka! Została bowiem obrana, ścięto jej dół, aby ustała prosto oraz obłożono paskami ciasta francuskiego. Tak przygotowana powędrowała na 15 minut do zapieczenia. Jej niejako tłem jest mix młodych sałat, włoskie orzechy, niebieski ser oraz klasyczny dressing. Dokładny przepis znajdziecie TUTAJ.

 Takie wspaniałe tarteletki z kozim serem, jabłkami i miodem zafundowało nam Style Me Pretty! Do ich wykonania również użyto ciasta francuskiego. Na nim znalazła się mieszanka koziego sera, soku z cytryny i soli. To z kolei przykryto warstwą jabłek, które posmarowano miodem zmieszanym z masłem. Proste! Po dokładny przepis wpadnijcie TUTAJ.

A na koniec wspaniałości ze Sprinkle Bakes! Naleśniczki z serem brie, jabłkami i karmelem, zawinięte w mieszki. Słodycz karmelu musi bardzo ciekawie współgrać z serem. Na każdym naleśniczku wylądował kawałek sera, nieco podsmażonych na maśle z cukrem i cynamonem jabłek oraz trochę karmelu (cukier, masło i śmietanka). Całość zawiązano gałązkami mięty i chwileczkę zapieczono w piekarniku. Mniam! Dokładny przepis znajdziecie TUTAJ.
Facebook