Dla Ciebie Żabko

My się zimie nie dajemy! Tak? Stanowczo tak, choć łatwo nie jest. Jeśli choć pada śnieg, jeśli biały puch pokrywa park, jeśli drzewa uginają się pod ciężarem skrzącej się w słońcu pierzynki, to jeszcze… jeszcze to lubię. I wyobrażam sobie, że jestem gdzieś poza miastem. Na wsi spokojnej, wsi wesołej…. Tymczasem, w mieście zimno, ponuro, śnieg taki jakiś nie do końca… Myślami jestem już więc z wiosną. I stąd ten post!

Przygotowałam optymistyczny, wiosenny, słoneczny prezent na poprawę humoru. Ze słońcem, z kwiatami, z zielenią soczystą. Mój jest dla koleżanki mojej serdecznie. A Wasz będzie dla kogo? Podarujecie komuś trochę ciepła i optymizmu? Sprawicie mu/jej radość? Nic prostszego! 

Prezent składa się z dwóch elementów – uśmiechniętego opakowania i kolorowej zawartości.

Do wykonania opakowania wykorzystałam:

  • białe pudełęczko
  • zieloną modelinę twardniejącą w piecu ProArt (zakupioną w NanuNana za 2,50zł)
  • literkowe stempelki (moje nowiuteńkie, z Allegro)
  • zieloną wstążkę
  • linijkę

Modelinkę odkryłam niedawno i muszę stwierdzić, że jest to świetna rzecz to wyżycia się artystycznego! A do tego miała cudne neonowe kolory, więc zakupiłam od razu kilka sztuk. Aby móc modelować, trzeba ją najpierw mocno pougniatać w dłoniach, aż stanie się plastyczna. Wtedy zaczynamy działać. Ja stworzyłam niedużą sztywną wstęgę z napisem. Wystarczyło rozprasować modelinkę na stole i linijką wyciąć kształt. Następnie stemplami literkowymi wybiłam napis, a gwoździkiem dwie dziurki. Gotową „wstęgę” włożyłam do pieca na pół godziny, aby stwardniała. Zieloną wstążeczkę przełożyłam przez dziurki i zawiązałam nią pudełeczko, jak na zdjęciu.
 
A wewnątrz… wewnątrz znajdują się kwiatowe pinezki, o których już kiedyś Wam pisałam. Totalnie proste do wykonania. Tutaj w towarzystwie woreczka celofanowego i motylka na spinaczu. 
Przygotujcie:
  • pinezki
  • kwiatowe kaboszony (moje znowuż z beads.pl)
  • klej typu kropelka

 Przyklejcie kaboszonki do pinezek i stwórzcie sobie kwiecistą łąkę na Waszych tablicach korkowych. Uwielbiam patrzeć na swoją. Pełna jest pomysłów i inspiracji na bloga. Opatrzonych oczywiście takimi oto kwiatami. Od razu robi się przyjemniej!

 A zatem, podarujecie komuś trochę ciepła i optymizmu?

Facebook