Zestaw rozjaśniający Sanotint

Kochani,

Pisałam Wam już o nowych farbach w Lili marki Sanotint. Sama włosów nie farbuję, ale postanowiłam wypróbować Zestaw Rozjaśniający. I żałuję… Żałuję, że nie pozostawiłam go na włosach nieco dłużej… Byłyby jaśniejsze:)
Na zdjęciu niestety nie widać dużej różnicy, ale w moim odczuciu jest ona dosyć spora. I bardzo mi się podoba. Włosy wyglądają naturalnie, mają lekkie pasemka, tam gdzie zostawiłam mazi nieco więcej i są takie… słoneczne. Gdybym pozostawiła preparat na dosłownie 2-3 minutki dłużej pewnie kolor wchodziłby lekko w jaśniejszy z odcieniami rudego. Przyznam, że się jednak trochę bałam i wolałam pierwszy raz nie ryzykować. Cóż, teraz będę musiała wypróbować jakąś farbę:)
Zestaw składa się z trzech saszetek z proszkiem rozjaśniającym i z trzech buteleczek z płynnym aktywatorem. Ja mam długie i gęste włosy, więc od razu zużyłam wszystkie trzy. Do tego dołączona jest odżywka – balsam rekonstruujący oraz rękawiczki. Sposób użycia jest na tyle prosty, że nawet ja, zupełnie w farbowaniu nie wprawiona, sobie poradziłam. Wystarczy zmieszać proszek z aktywatorem w miseczce i tak powstały preparat nałożyć dokładnie na włosy. Całość pozostawiłam na około 10 minut, zmyłam szamponem mocno rewitalizującym też od Sanotint i nałożyłam załączony balsam. Trzeba przyznać, że ta maź do nakładania na włosy niestety mocno śmierdzi, ale na szczęście po wymyciu włosów zapach się ulatnia. Co najważniejsze, to włosy po użyciu zestawu nie mają żadnych oznak zniszczenia, co zawdzięczają pewnie odżywce. Do tego wyglądają naprawdę naturalnie z lekkimi jaśniejszymi refleksami.

Producent pisze, że zestaw pozwala na:

 • Rozjaśnienie naturalnego koloru włosów o 2-3 tony, w zależności od czasu pozostawienia produktu na włosach.
 • Zmianę istniejącego koloru na bardziej naturalny, gdy przed nałożeniem farby o wybranym kolorze nałożymy rozjaśniającą farbę Sanotint.
 • Przygotowanie włosów do nałożenia farby jaśniejszej niż obecny kolor
 • Zdjęcie koloru przed planowaną zmianą odcienia włosów.
 • Rozjaśnienie koloru włosów po farbowaniu, w przypadku gdy otrzymany kolor okazał się zbyt ciemny.
 • Rozjaśnienie niepotrzebnego owłosienia na ciele.
 • Tworzenie pasemek – w tym celu należy wymieszać część farby Sanotint Classic lub Sanotint Light z farbą rozjaśniającą Sanotint Lightening Kit.

Podsumowując, polecam:) Zestaw oczywiście dostępny w Lili – TUTAJ. Wszystkie farby TUTAJ.

4 comments on Zestaw rozjaśniający Sanotint

 • Kacha

  Lili a znasz naturalne farby – BIOKAP? Ciekawa jestem opinni 🙂
  Uzywam ich od kilku miesiecy… z koloru jestem zadowolona,ciekawam jednak jak dzialaja na wlosy takie naturalne farby wzgledem tych "chemicznych"

  • lilinatura (author)

   Wiesz co Kacha, szczerze to nie słyszałam o tych farbach. Ale jeśli jesteś zadowolona, to pewnie są dobre 🙂 Nsturalne farby są łagodniejsze i bezpieczniejsze, ale włosy muszą zawsze przejść swoisty chwilowy detoks po farbach chemicznych, żeby włosy do farb naturalnych przyzwyczaić i będzie super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook