W roli głównej- Pukka

Kochani,

Tak mi puka, puka na Pukka i bardzo chce się Wam przedstawić… Przed Wami zatem dzisiaj w roli głównej Pukka w całej swej okazałości!

Popróbowałam sobie ostatnio kilku produktów marki o tej jakże sympatycznej nazwie Pukka. Słyszałyście już o niej? Jest to brytyjska marka, opierająca swe produkty na dobroczynnym działaniu ziół i filozofii ajurwedy. 
Jej twórcy piszą o sobie: Pukka w języku hindi oznacza doskonały, najwyższej jakości i odzwierciedla całą filozofię firmy i produktów przez nią tworzonych. Rośliny używane do produkcji są zawsze najwyższej jakości, uprawiane bez użycia pestycydów, a w czasie produkcji nie są dodawane żadne syntetyczne konserwanty. Pukka używa wyłącznie certyfikowanych ekologicznych składników, całkowicie wegetariańskich, pochodzących ze zrównoważonych źródeł.  Ścisła współpraca z rolnikami przy projektach mających na celu ochronę zagrożonych gatunków roślin oraz troska o dobre konakty i uczciwe ceny dla spółdzielni rolniczych to podstawowe priorytety firmy. Wszystie produkty Pukka posiadają ekologiczny certyfikat Soil Association.
Brzmi dobrze, czyż nie? A jak to wygląda w rzeczywistości? W swej ofercie Pukka posiada zarówno kosmetyki, jak i herbatki i suplementy diety. Wszystko opatrzone jest cudnie kolorowymi, ciekawymi opakowaniami. Te herbaty chce się kupować, dla samych kartoników! Spróbowałam trzech smaków i, choć nie przepadam za herbatkami ziołowymi, bardzo je polubiłam. Mieszanki były tak skomponowane, żeby smak był delikatny i oryginalny. Mniam:)
Dosyć specyficzny okazał się Rozświetlająco-odżywczy Peeling do twarzy z migdałami i borówką. W estetycznym słoiczku ukryła się mieszanka zmielonych na proszek ziół, którą należy zmieszać z mleczkiem oczyszczającym lub z wodą. Jak dla mnie ma to niestety zapach przyprawy i dosyć ciężko się aplikuje… ale… jak już sobie z tym poradzimy to wygląd buzi z pewnością nas zadowoli. Moja w każdym razie polubiła peeling, nawet z jego zapachem! I ciągle chce więcej!
Polubiłam też Serum Rozświetlające z aloesem i miodem manuka! Jest to preparat o konsystencji lekkiego żelu i delikatnie ziołowym aromacie. Nakładam go codziennie pod krem nawilżający lub odżywczy. Wchłania się błyskawicznie i pozostawia przyjemne uczucie odświeżenia. Bo przecież „zawiera kompleks ajurwedyjskich ziół Revitalising Formula mających za zadanie rewitalizację skóry”. 🙂 Czuję się zrewitalizowana!
Wszystkie produkty marki Pukka dostępne są w ofercie sklepu natural4you.pl
Facebook