Prezentowe zawieszki od serca

Kochani,

Mam dla Was bardzo prosty pomysł, który cudownie urozmaici i wzmocni Wasze prezenty wszelakie. Już powolutku, powolutku przygotowujemy się do Świąt, ale zawieszki prezentowe, które Wam dzisiaj proponuję nadają się na każdą sytuację! Choć, nie ukrywam, że na Święta będą idealne! Dodajcie je do bileciku, umieśćcie po środku prezentu zamiast wielkiej kokardy, zawieście na butelkach, słoikach, przetworach i, oczywiście, na kosmetykach domowej roboty!

Każda z Was, drogie panie, ma zapewne milion lakierów do paznokci, które zalegają w łazience, a już raczej nie będą używane.  Właśnie je dzisiaj wykorzystamy. Bo po co maja się marnować? A do tego najprostsze pod słońcem ciasto – masa solna! Kilka ciekawych wstążeczek – i zawieszki gotowe! Zatem, do dzieła:)

Przygotujcie:
  • tyle samo mąki
  • ile soli
  • wodę
  • lakier do paznokci
  • wstążki
  • foremki do wykrawania ciastek – serca i gwiazdki

Mąkę z solą dokładnie mieszamy.  Następnie dodajemy tyle wody, żeby powstało łatwe do wałkowania ciasto. Kiedy uda nam się wyrobić plastyczną masę, rozwałkowujemy ją na grubość ok. 0,5 cm i wykrawamy za pomocą foremek serca i gwiazdki. W każdej zawieszce musimy teraz zrobić dziurkę na wstążkę. W tym celu odnajdźcie w kuchni coś co pozwoli Wam na wykonanie takich dziurek w cieście. Ja użyłam końcówki od otwieracza do konserw. Proste, czyż nie?
Zawieszki odkładamy do całkowitego wyschnięcia lub wkładamy do piekarnika aż stwardnieją. Gotowe malujemy lakierem do paznokci. A gdy tylko wyschną zawieszamy na co chcemy! Nawet na choinkę. Życzę Wam dobrej zabawy, a osobom obdarowywanym niezapomnianych emocji!
Facebook