Płyn po goleniu dla Pani i Pana

Kochani,

Ciekawi Was, co znajduje się w buteleczce z posta poniżej? Tej ozdobionej zawieszkami od serca? Otóż jest to płyn po goleniu! I to płyn przeznaczony zarówno dla panów, jak i dla pań – po depilacji. Czy zdarzyły Wam się podrażnienia spowodowane goleniem? Wrastające włoski, krostki, zaczerwienienia? Płyn Wam z pewnością pomoże! Zdezynfekuje, przyspieszy gojenie i regenerację!Do przygotowania płynu potrzebujecie:

  • 200 ml wody oczarowej – hydrolatu
  • małą łyżeczkę spirytusu
  • 8-10 kropelek olejku lawendowego
Woda oczarowa jest to dosyć popularny hydrolat, pochodzący z bagiennej rośliny o nazwie oczar wirginijski. Ma bardzo przyjemny, delikatny zapach i cudowne właściwości pielęgnacyjne. Odznacza się wybitnie silnym działaniem ściągającym, przeciwkrwotocznym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i antyoksydacyjnym.  Woda ta jest doskonałym środkiem w pielęgnacji cery tłustej, zanieczyszczonej i problematycznej. Poprawia ukrwienie i koloryt skóry oraz zmniejsza wydzielanie sebum. Przyspiesza proces regeneracji podrażnionej skóry, co oznacza, że jest idealnym środkiem przy depilacji, goleniu czy nawet poparzeniach słonecznych. Dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo wrastania włosków.
Ten właśnie cudowny hydrolat mieszamy ze spirytusem (ewentualnie, jeżeli nie możemy dostać, z czystą wódką) oraz z olejkiem lawendowym. Dla bardziej męskiego zapachu, możemy wzmocnić wodę jeszcze kilkoma kropelkami olejku np. z drzewa sandałowego lub bergamotowego. Całość przelewamy do szklanej buteleczki i dokładnie nią wstrząsamy. Paniom polecam użycie butelki z atomizerem i spryskiwanie podrażnionych miejsc mgiełką. Płyn taki świetnie sprawdza się jako własnoręcznie wykonany prezent dla pana:)

Facebook