Sól aromatyzowana

Kochani,

Często zachęcam do wykonania własnoręcznie soli do kąpieli. Jest to naprawdę proste, a jednocześnie spektakularne. Ogólnie rzecz ujmując – mieszamy sól morską, dodatki i olejki eteryczne. Tym razem mam dla was coś innego, ale bardzo podobnego! Pomysł na aromatyzowaną sól do użytku kulinarnego, znaleziony na włoskim blogu LE FRUFRU! Wygląda apetycznie i stanowi doskonały prezent! Sole takie doskonale nadają się do codziennego solenia potraw wszelakich. Najlepiej do zapiekanych ryb i mięs. Polecam!
Sól ziołowa
Przygotujcie:
  • Sól gruboziarnistą
  • Zioła: bazylię, miętę, szałwię, rozmaryn, oregano, tymianek
Wszystkie świeże  zioła wymyjcie i dokładnie wysuszcie. Następnie zmieszajcie dokładnie w mikserze razem z solą. Nie miksujcie wszystkiego bardzo skrupulatnie – pozostawcie czasem większe kawałki ziół. Rozaplcie piekarnik do temperatury ok. 50 stopni. Sól z ziołami wysypcie na papier do pieczenia i włóżcie do osuszenia do piekarnika na dosłownie 5-10 minut. Nie dłużej! Całość przesypcie do wysterylizowanego słoja. Dzięki temu olejki eteryczne z ziół doskonale się zachowają i sól świetnie nimi przesiąknie. Teraz już możecie solić co popadnie:)
Sól cytrusowa
Przygotujcie:
  • Sól gruboziarnistą
  • Startą skórkę z dwóch cytryn (wyparzonych bądź ze sklepu ekologicznego)
  • Startą skórkę z dwóch pomarańczy (jak wyżej)
Sposób postępowania taki sam, jak w przypadku soli ziołowej. Doskonale nadaje się do owoców morza, ryb oraz dziczyzny!
Zdjęcia powyższe oraz znacznie więcej znajdziecie na blogu Le FRUFRU! Jest tam tez przepis na Sale Speziato, czy sól pełną przypraw!
Facebook