Puressentiel – sposób na relaks i dobry sen

O tym, że bardzo lubię i cenię aromaterapię, zapewne już dobrze wiecie. Głęboko wierzę w prawdziwą moc olejków eterycznych czyli tych wysoce skomplikowanych i skoncentrowanych esencji wydobywanych prosto z roślin, które oddziałują na nasz organizm. Sama mam ich sporo, porozmieszczanych po całym domu. Lubię nie tylko to, że pomagają mi na co dzień, koją, regenerują, wzmacniają, etc. Lubię to, że tak wspaniale pachną!

Zostałam poproszona o przedstawienie Wam nowej marki na naszym rynku, która w swoich produktach wykorzystuje moc aromaterapii. Puressentiel to marka francuska z 11 letnim stażem. Jest to firma rodzinna, która szybko stała się liderem na rynku aromaterapii w Europie i na świecie. Została stworzona przez Isabelle i Marco Pacchioni z ich pasji do olejków i naturalnych składników.

To, co dzisiaj chciałabym Wam dzisiaj przekazać wraz z marką Puressentiel to sposób na dobry sen.

Dobrej jakości sen jest niezbędny dla regeneracji fizycznej, psychicznej, oraz ukojenia nerwów. Jeśli jego jakość jest zła, lub ilość niewystarczająca, efekty dadzą się szybko odczuć. Zmęczenie, wahanie nastroju (rozdrażnienie), spadek wydolności intelektualnej (dotyczy to zwłaszcza zapamiętywania i koncentracji), zmniejszona odporność na stres oraz ospałość utrudniają nam funkcjonowanie w ciągu dnia… Wykazano, iż permanentny niedobór snu dłuższej perspektywie prowadzi do różnorodnych schorzeń, takich, jak otyłość, cukrzyca typu 2, zwiększenie ryzyka chorób serca, depresji lub uczucia niepokoju, jak również do zwiększenia ryzyka wypadku. Mimo to, wiele dzieci, nastolatków, osób dorosłych, seniorów żyją na co dzień z niedoborem snu, zwłaszcza, iż aktualnie śpimy 1,5 godziny krócej niż zaledwie 50 lat temu!

Dziecko: zmęczone od kołyski

11% dzieci skarży się, iż nie nadążają za tempem lekcji w szkole, gdyż czują się ospałe lub zmęczone, a 41% z nich ma problemy ze wstawaniem porannym. Tymczasem od wieku 3-4 lat, 22 do 29% dzieci ma zaburzenia snu, zarówno objawiające się jako problemy z zasypianiem, jak i częste wybudzenia w ciągu nocy. Niepokój, problemy ze spaniem samemu, to często skutki uboczne wpatrywania się w ekran od najmłodszych lat. Niezwykle istotne jest, aby od najmłodszych lat wprowadzić rytuał zasypiania, co pozwoli dziecku uspokoić się i wyciszyć przed zaśnięciem…

Nastolatek: niewyspany nocny marek

Jeden młody człowiek na trzech skarży się na zmęczenie i permanentny stan braku wystarczającej ilości snu. 12% spośród nich cierpi na bezsenność, a 8% twierdzi, iż jest ciągle śpiąca podczas trwania lekcji. Nic dziwnego, gdyż w ciągu 25 lat nastolatki straciły około 50 minut snu i śpią już średnio jedynie 7 godzin i 37 minut w ciągu nocy, podczas gdy ich potrzeby, ciągle wyższe niż te osoby dorosłej, sytuują się między 8 a 9 godzinami snu. Przyczyna tych problemów? Rozdźwięk między rytmami biologicznymi (mówi się o opóźnieniu fazy, czego przyczyną są zachwiania hormonalne okresu dojrzewania), lecz również nadmierne wpatrywanie się w ekrany (telewizora, komputera, telefonu). Skupienie, koncentracja, a w konsekwencji wyniki osiągane w szkole, mogą na tym ucierpieć, tak samo, jak nastrój czy zdrowie psychiczne.

14495266_913288058816078_7315152832255799373_n

Osoba dorosła: zbyt duża konsumpcja leków

W 2012, 11,5 miliona Francuzów przynajmniej raz zażyło benzodiazepiny. Co roku sprzedaje się już 130 milionów opakowań, z czego 40,5% stanowią środki nasenne, zbyt często stosowane długoterminowo, w tym nawet przez wiele lat pod rząd. Tymczasem, te produkty mogą powodować uzależnienia i być przyczyną syndromu odstawienia, zwiększając znacząco ilość wypadków drogowych. Przyczyną, która doprowadza do problemów ze snem, a zatem i do przyjmowania leków, jest stres, zła higiena życia, zła jakość materaca, ale też pozornie niegroźne symptomy, takie jak chrapanie, bezdech, syndrom niespokojnych nóg, lekceważonych, lecz znacząco przeszkadzających, jak również istotne czynniki zewnętrzne (nadmiar hałasu lub światła, różnice temperatur). Problemy, które w większości mogłyby znaleźć łagodne i naturalne rozwiązanie…

Pary czyli dwa razy tyle problemów

Sen w objęciach ukochanej osoby jest spełnieniem marzeń jedynie przez chwilę… 70% Francuzów uważa, że partner pogarsza jakość ich snu: chrapanie (które stanowi przyczynę kłótni u 67% par dotkniętych tym problemem), ruchy wykonywane przez partnera (średnio każdy z nas porusza się w czasie snu od 30 do 40 razy w ciągu nocy), niedostosowane łóżko i materac (szczególnie ważne przy różnicy gabarytów partnerów), odgłosy wydawanie przy oddychaniu czy mówienie przez sen są przyczyną wielu koszmarów partnera śpiącego w tym samym łóżku. Jeśli jeden z partnerów źle śpi, drugi również ponosi tego konsekwencje: śpimy 3 godziny krócej tygodniowo, jeśli nasz partner cierpi na bezsenność…

Senior: niezadowolony i zmęczony

72% osób starszych skarży się na bezsenność, a 65% odczuwa senność w ciągu dnia. Przyczyną tego stanu nie musi być zbyt krótki sen, ale wynika on raczej z faktu iż sen, już po pięćdziesiątym roku życia, ma mniejszą jakość regenerującą dla organizmu. Skraca się czas trwania tzw. fazy głębokiego snu, staje się on lżejszy, zwiększa się ilość przebudzeń, pojawiają się chrapanie czy bezdech… W konsekwencji, zachowania i działania szkodliwe, takie jak nadmierne przyjmowanie leków, zbyt długie sjesty, odbierające sen nadchodzącej nocy, dodatkowe „zajęcia” w łóżku (oglądanie telewizji, czytanie książek, Internet), pogłębiają problem.

Sen złej jakości (niezależnie od powodu), oraz zbyt krótkie noce, mają konsekwencje na przebieg dnia oraz na codzienne życie. Zaburzają sprawność fizyczną, ale także równowagę psychiczną i wydajność intelektualną: zaburzenia pamięci, ale przede wszystkim koncentracji, są bezpośrednio odpowiedzialne za różne wypadki oraz problemy zawodowe.

OLEJKI ETERYCZNE: SPRZYMIERZEŃCY O UDOWODNIONEJ SKUTECZNOŚCI

W ostatnich latach, przeprowadzono liczne badania naukowe na temat olejków eterycznych, efekcie relaksującym, pomocy przy problemach ze snem czy z koncentracją. Przeprowadzono analizę badawczą i syntezę bibliolograficzną publikacji na temat olejków, pod nadzorem Profesora Damien Leger, artykułów dotyczących głównych olejków eterycznych szeroko stosowanych ze względu na efekt: drewno sandałowe, drewno różane, cynamon, rumian rzymski, eukaliptus, lawenda, melisa, mięta pieprzowa, pomarańcza, neroli, petit grain bigarade, rozmaryn, szałwia oraz ylang-ylang.

Konkluzja wynikająca z tej analizy artykułów jest taka, iż aromaterapia mogłaby stanowić prostą alternatywę do aktualnie stosowanych terapii lekami oraz jako rozwiązanie o słabym stopniu ryzyka.

Czyli naturalną alternatywą jest 12 olejków eterycznych skutecznych na:

  • Zmniejszenie uczucia niepokoju: pomarańcza, lawenda, majeranek ogrodowy, cyprys, werbena, palmarosa, petit grain bigarade, neroli
  • Ułatwianie zasypiania: rumianek, pomarańcza, mandarynka
  • Wspomaganie głębokiego snu: Lawenda, rumianek, sandał
  • Wspomaganie snu o działaniu regeneracyjnym: lawenda, drewno różane

I tutaj z pomocą przychodzi nam marka Puressentiel i jej produkty!

post-2

 

 

1. RELAKSUJĄCY SPRAY DO POMIESZCZEŃ PURESSENTIEL Z 12 OLEJKAMI ETERYCZNYMI

Produkt-gwiazda marki. Numer jeden środków uspokajających poza lekami na receptę (źródło: IMS CM CA 06/2012), numer jeden w aromaterapii (segment produktów na problemy ze snem). Spośród jego użytkowników: 89% zaobserwowało wzrost długości snu powyżej 6 godzin/noc, 79% polepszenie jakości snu, 55% zaobserwowało skrócenie czasu zasypiania do mniej niż 30 minut, 81% budzi się później, 74% rzadziej budzi się w ciągu nocy.

2. PURESSENTIEL SOS STRESS ROLLER Z 12 OLEJKAMI ETERYCZNYMI

Połączenie niesamowitych właściwości antydepresyjnych i redukujących niepokój olejków eterycznych. Ma dwie drogi działania: poprzez zmysł węchu oraz przez skórę. Pomaga przy redukcji stanów lękowych i koi umysł przy zbyt silnych stanach emocjonalnych. Właściwości olejków eterycznych zastosowanych w Rollerze SOS zostały wykazane w licznych badaniach.

3. ENERGETYZUJĄCY SZTYFT DO INHALACJI Z 4 OLEJKAMI ETERYCZNYMI

Natychmiastowe…..i udowodnione efekty! Olejki eteryczne, wychwycone przez nasz system węchowy, natychmiast dadzą nam zastrzyk energii fizycznej i intelektualnej za pośrednictwem naszego systemu limbicznego: olejek eteryczny z mięty pieprzowej: dodaje energii, poprawia nasze skupienie i polepsza nastrój podczas prowadzenia samochodu, poprawia pamięć i uważność; olejek eteryczny z ekualiptusa radiata: redukuje uczucie zmęczenia fizycznego i psychicznego, olejek eteryczny z rozmarynu: dodaje energii, silnie stymuluje, ma pozytywny wpływ na poprawę pamięci i zdolności poznawczych, redukuje uczucie zmęczenia i przyczynia się do wzrostu aktywności; olejek eteryczny z cynamonu cejlońskiego: niweluje uczucie zmęczenia, stymuluje, zwiększa nasze skupienie i redukuje zmęczenie i frustrację odczuwane podczas  prowadzenia samochodu. Jest to zatem niesamowity gest dodający 100% energii, przeciw uczuciu senności, spadku formy fizycznej i umysłowej, nagłego uczuciu zmęczenie, przyspieszający regenerację po niewystarczającej ilości snu.

4. PURESSENTIEL ORGANICZNY RELAKSUJĄCY OLEJEK DO MASAŻU Z LAWENDĄ I NEROLI

Natychmiastowe odprężenie mięśni i umysłu. Masaż, w połączeniu z olejkami eterycznymi, dostarcza dobrego samopoczucia. Mamy tu więc: lawendę, o silnym działaniu antystresowym, relaksującym, uspokajającym system nerwowy, kojącym, odprężającym mięśnie, olejek neroli, który pomaga zwalczyć problemy z zasypianiem, napięcie nerwowe i stres, a także rumianek rzymski, majeranek, petit grain bigarade oraz ylang-ylang, które łagodzą napięcia, ułatwiają odzyskanie równowagi, zapewniają spokojny sen. Wyjątkowe połączenie siły działania olejków eterycznych z delikatnością olejków roślinnych z sezamu i słodkich migdałów czynią masaż łagodnym i relaksującym, dostarczając dużym i małym pielęgnacji będącej idealnym i przyjemnym zabiegiem zwalczającym stres.

5. PURESSENTIEL RELAKSUJĄCY BALSAM DLA DZIECI Z 5 OLEJKAMI ETERYCZNYMI dla najmłodszych

5 olejków eterycznych o umiarkowanych dawkach, dostosowanych do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia: lawenda wąskolistna, słodka pomarańcza, majeranek oraz mikrodawki cyprysu i tymianku. Pomaga zwalczyć symptomy , mające wpływ na sen niemowlęcia: kaszel spazmatyczny, nerwowość, kolka, bóle i skurcze jelitowe. Łagodzi stan niepokoju: majeranek, lawenda wąskolistna, przyspiesza zaśnięcie i relaksuje: słodka pomarańcza,  łagodzi skurcze jelitowe i kolki: cyprys wiecznie zielony, majeranek, łagodzi kaszel i pomaga zwalczyć infekcje dróg oddechowych: cyprys wiecznie zielony, majeranek, lawenda wąskolistna, tymianek.  Natomiast właściwości kojące i odżywcze dla skóry zapewniają olejek z makadamii, słodki migdał, oliwka, ekstrakt z rumianku i witamina E.

6. PURESSENTIEL RELAKSUJĄCY PŁYN DO KĄPIELI I POD PRYSZNIC Z 12 OLEJKAMI ETERYCZNYMI

TOTALNY RELAKS! Pomaga pozbyć się dziennych stresów i stworzyć regenerującą noc. Rozpuszczone w wannie napełnionej wodą olejki eteryczne są wchłaniane przez skórę. Płyn redukuje napięcia, wycisza umysł, ułatwia zasypianie, zapewnia spokojną noc. Duża zawartość olejków eterycznych pozwala na chwile relaksu i pozbycie się stresu. Dla dorosłych i dzieci.

Więcej informacji o marce najdziecie na jej facebookowym fanpagu – TUTAJ.

Polecam!

wpis-powstal

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Facebook