Glinkowe Czyściki

To jeden z tych rodzajów kosmetyków, które może i nie wyglądają najlepiej… może i nie są najwygodniejsze w stosowaniu, bo zawsze nieco pobrudzą umywalkę czy wannę… ale… ale… ich działanie rekompensuje wszystkie te mankamenty! Są po prostu genialne!  
Moje glinkowe czyściki to takie 4w1 – oczyszczają, wygładzają, pielęgnują i mocno odżywiają skórę! Po ich użyciu nie trzeba nakładać kremu, a i tak ma się ochotę cały czas dotykać buzię. Taka będzie miękka i przyjemna. 
Czyściki zrobiłam w dwóch wersjach kolorystycznych – z glinką czerwoną i żółtą. Możecie oczywiście dostosować rodzaj glinki do potrzeb Waszej skóry. Właściwości moich zacytuję ze strony dystrybutora:
Glinka czerwona Illite
To propozycja dla skór tłustych i mieszanych, a przy tym wrażliwych. Wydobywana we Francji, glinka czerwona Illite, działa na skórę delikatnie odtłuszczająco i łagodniej ściąga pory niż glinka zielona. Polecana jest dla cery z trądzikiem różowatym, zapobiega także rozszerzaniu się naczynek krwionośnych. Remineralizuje skórę i oczyszcza ją z toksyn.
Glinka żółta Illite
Idealnie sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej, mieszane i trądzikowej. Posiada cechy charakteryzujące glinkę różową i zieloną – odtłuszcza, matuje i oczyszcza. Działa przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie skóry, remineralizuje ją i oczyszcza z toksyn. Doskonała, gdy nasza skóra potrzebuje natychmiastowej regeneracji! 
Do wykonania glinkowych czyścików przygotujcie:

Starte mydełko i masło shea przekładamy do porcelanowej miseczki i podgrzewamy w kąpieli wodnej lub w mikrofali, często mieszając. Kiedy oba składniki się rozpuszczą i połączą, ściągamy je z ognia. Połowę masy przekładamy do drugiej miseczki. Do pierwszej wsypujemy glinkę czerwoną, do drugiej żółtą i całość dokładnie mieszamy, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. W trakcie mieszania temperatura naszych czyścików powinna nieco spaść, możemy więc dodać do każdej miseczki po pół łyżeczki miodu i po 6 kropelek olejku lawendowego i ponownie wymieszać. Gotowe przekładamy do czystych pojemniczków.

Czyściki w pokojowej temperaturze nieco stwardnieją. Aby je użyć nakładamy około łyżeczkę na ręce, lekko rozrabiamy je z wodą i taką masą dokładnie oczyszczamy twarz, masując ją przez dłuższą chwilę. Spłukujemy letnią wodą. Polecam do codziennej pielęgnacji.

http://www.lilinaturalna.com/p/lili-przepisy.html

Facebook