Kolorowe kropelki – magnesy na lodówkę

Kochani,

Jak już zapewne kiedyś pisałam, czasu mam dosyć mało… Dlatego cenię sobie pomysły szybkie, łatwe, a spektakularne! I taki jest też pomysł dzisiejszy na magnesy na lodówkę, które wyglądają na niej niczym kolorowe niesamowite kropelki! Bardzo Wam je polecam – nie tylko na lodówkę Waszą, ale także (jakżeby inaczej) jako prezent dla bliskich. To, jak one będą wyglądać zależy od Was! Możecie użyć wyobraźni i opatrzyć magnesy w takie wzory i kolory, jakie tylko Wam do głowy przyjdą! A może nawet w zdjęcia..?


 Do wykonania magnesów przygotujcie:

1. Bezbarwne przezroczyste kamyczki – ja wykorzystałam takie do ozdabiania stołu, dostępne np. w kwiaciarniach lub sklepach z artykułami ślubnymi
2. Klej do decoupage
3. Klej typu kropelka
4. ołówek
5. nożyczki
6. papier lub zdjęcie – ja wykorzystałam papiery do pakowania prezentów
7. magnesy – na zdjęciu magnesy neodymowe (cokolwiek to oznacza) zakupione na Allegro

Używając ołówka odrysujecie kontury każdego kamyczka (mają różne, choć podobne kształty) na białej stronie papieru lub zdjęcia. Wyynijcie powstały kształt. Posmarujecie kolorową stronę wycinanki klejem do decoupage i podklejacie od spodu kamyczek. Teraz przygotujecie magnesik. Umieszczacie na nim kroplę mocnego kleju i przyklejacie go do kamyczka. Całość odstawiacie na chwilę do wyschnięcia. Czyż nie proste?

Facebook