Święta w Lili: Złociste Ptaszyny

Kochani,

Przed Wami pierwsza odsłona Świąt z Lili! Pojawi się siedem bardzo prostych świątecznych projektów (chyba, że wymyślę coś jeszcze) oraz… Wielki Świąteczny Konkurs, który rusza 1 grudnia! Mam nadzieję, że zarówno projekty, jak i nagrody Wam się spodobają! Szczegóły już wkrótce, a tymczasem zapraszam do wykonania Złocistych Ptaszyn!
Bo piękno tkwi w szczegółach! Przeobraźcie więc tego roku Wasz tradycyjny wigilijny stół i dodajcie do zastawy małe cuda, które wprowadzą bajeczna atmosferę. Takie ptaszki mogą właśnie stanowić wspaniałe uzupełnienie lub stać się centralnym punktem Waszych dekoracji!

Aby takie Złociste Ptaszyny wykonać, przygotujcie

  • figurki ptaszków
  • złota farbę w sprayu
  • kartki papieru lub stare gazety

Ustawcie ptaszynki na gazecie i powoli i starannie spryskujcie je farbą. Muszą nią być dobrze pokryte, więc uważajcie na zagłębienia i miejsca znajdujące się od spodu. Gotowe pomalowane figurki odstawcie na kilka godzin do całkowitego wyschnięcia.
Ja moje figurki ptaszków wykonałam, a właściwie odlałam sama, podczas warsztatów w pobliskim domu kultury. Jeśli nie macie takich gipsowych ptaszyn, nic straconego! Pomalujcie inne figurki – zeszłoroczne mikołaje, renifery czy aniołki. Pokażcie ich nową odsłonę! 
A może zaszalejecie? I przygotujecie bardziej zwariowane złote dekoracje? Na przykład ciekawe zwierzaczki, którymi Wasze dziecko już się nie bawi? A może dinozaury, żyrafy lub hipopotam? Zaszalejcie!

Facebook