Się mamuśka postarała!

Kochani,

Tym razem szczypta inspiracji dla każdej młodej lub przyszłej mamy, ciotki, siostry, kuzynki, itp.! Tatom, wujkom itd. też polecam:) Wyglądają uroczo i są ostatnio prawdziwym hitem wielu sklepów dla dzieci – literki z imieniem Maluszka! Ja wam proponuję LITERKI MULINKOWE! Będą świetnym prezentem nie tylko dla waszego Maleństwa, ale także dla innego bliskiego dzieciątka! Można je dowolnie przystroić i skomponować kolorystycznie, a potem ustawić na komodzie lub powiesić nad łóżeczkiem! 

Zainspirowałam się literką odnalezioną na blogu Creature Comforts! I już poszło! Pokażę wam dwa takie zestawy mojego wykonania: Różę – mojej córeczki i Tymka – synka przyjaciół:) W Róży są wprawdzie dwie materiałowe literki, ale też fajnie wyglądają!
A wykonanie jest naprawdę proste! Wymaga jedynie dużej dozy cierpliwości i czasu oraz kreatywnego podejścia! 
Potrzebujecie:
  • arkusz grubej tektury – np. po meblach z Ikei:)
  • nożyczki, ołówek
  • szablon z literką – ja drukowałam poszczególne literki z wybranej czcionki w wielkości takiej jaką chciałam mieć
  • nożyk do cięcia tektury
  • kolorową mulinkę- ok. 3-4 sztuki na jedną literkę
  • pasmanteryjne dodatki – wstążki, guziczki, kryształki, powycinane motylki lub inne kształty – dosłownie – co wam wpadnie w ręce
  • nitkę (może być złota lub przeźroczysta), igłę

Wycinacie literkę z szablonu. Proponuję wybrać jakąś fajną czcionkę i każdą literkę umieścić na jednej stronie w Wordzie. Następnie wydrukujcie taką stronę i wytnijcie literkę. Przyłóżcie ją do tektury i obrysujcie jej kontury ołówkiem. Literkę wytnijcie ostrym nożykiem. Radzę podłożyć coś pod wycinaną tekturę – np. arkusz drugiej. W ten sposób powstaje wam tekturowa, „goła” literka!
I teraz pełne szaleństwo! Obwijacie literkę wybraną muliną. Wymaga to nieco kombinowania, ale się da! Końce literek zaszywałam złotą nitką, żeby mulinka z nich nie schodziła. Do obwiniętej mulinki przyszywacie wybrane dodatki. Najlepiej bezbarwną lub złotą nitką. Jeśli chcecie litery przywiesić, pamiętajcie o przyszyciu z tyło pętelek-zawieszek. I gotowe!
W trakcie robienia takich literek jest naprawdę dużo zabawy! I można się nieźle zrelaksować. A jak słodko wyglądają w pokoju Maluszka…!

Facebook