Pomysł na czekoladę na gorąco z daktylami

Mam dla Was pomysł. Powiem nieskromnie – wspaniały! Coś idealnego w październikowe wieczory, kiedy wiatr hula za oknem, a Wam potrzeba czegoś rozgrzewającego, słodkiego i dodającego dobrej energii! Mam dla Was pomysł na czekoladę na gorąco z daktylami, cynamonem i anyżkiem. Ale nie taką zwykłą! Jest to pomysł na prezent dla bliskiej osoby! Jest to pomysł na pretekst do wspólnego spędzenia czasu przy filiżance pysznej, gęstej czekolady!

Dzisiaj zrobimy tabliczkę magiczną! Aromatyczną i zwyczajnie – ładną. Taką tabliczkę czekolady, do sporządzenia gorącego naboju, zapakujcie w celofan lub papier prezentowy. Dodajcie bilecik z napisem „zanurz mnie w mleczku” lub „bo Cię kocham!” i wybierzcie się do kogoś bliskiego sercu. Wierzcie mi – magia w powietrzu będzie się unosić!

SONY DSC

Tabliczka czekolady z daktylami do sporządzenia czekolady na gorąco

Składniki

  • tabliczka ciemnej czekolady z dużą ilością kakao
  • kilka gwiazdek anyżku
  • kilka daktyli
  • 2 laski cynamonu
  • kolorowa cukrowa posypka
  • wąska foremka

Daktyle przekrawamy i wyciągamy z nich pestki. Czekoladę roztapiamy w ceramicznej miseczce w kąpieli wodnej, na bardzo małym ogniu, co chwilę delikatnie mieszając. Roztopioną przelewamy do foremki. Na wierzchu układamy dodatki. Odstawiamy do stwardnienia i pakujemy w celofan lub papier prezentowy.

Gotową tabliczkę roztapiamy w 400 ml mleka, często mieszając. Rozlewamy do filiżanek, dodając gwiazdki i cynamon jako dekorację. Daktyle lekko zmiękną, nadadzą czekoladzie dodatkowej słodyczy i będą przepysznie smakować wyłowione z napoju. Smacznego!

SONY DSC

Facebook