Jogurtowa czekolada do kąpieli

No dobrze! Pogoda nie rozpieszcza, musimy sobie więc sami przyjemności sprawić! Albo jeszcze lepiej – jeśli poszukujecie oryginalnego, a prostego prezentu dla Mam, dzisiejszy post jest dla Was. Dzisiaj bowiem zrobimy wspaniale odżywczą, musującą czekoladę do kąpieli pachnącą obłędnie truskawkowym smoothie! Będzie to czekolada biała, jogurtowa. Z prawdziwym łagodzącym jogurtem. Całość do schrupania! No.. prawie. A wieczorna kąpiel… no cóż… nie do opisania!
No.. prawie. A wieczorna kąpiel… no cóż… nie do opisania!

 

 

Jogurtowa czekolada do kąpieli

Składniki

  • 4 łyżki masła kakowego w pastylkach
  • 2 łyżki sody oczyszczonej
  • 1 łyżka kwasku cytrynowego
  • 2 łyżki jogurtu w proszku
  • łyżeczka olejku zapachowego o zapachu truskawkowe smoothie
  • łyżeczka sposzkowanej żurawiny
  • foremka na czekoladę
(składniki z BliskoNatury.pl, ZielonyKlub.pl i ze sklepu spożywczego)
Dno foremki posypujemy delikatnie żurawiną w proszku. W ceramicznej miseczce w kąpieli wodnej lub w mikrofali roztapiamy masło kakaowe. Kiedy będzie płynne odkładamy je na minutkę, aby nieco ostygło. Dodajemy sodę i kwasek i dokładnie mieszamy. Po chwili wsypujemy jogurt w proszku i ponownie mieszamy przez około 2 minuty, aby powstała gładka konsystencja bez grudek. W między czasie dolewamy olejek zapachowy. Gotową masę wylewamy do foremki. Odstawiamy ją do stwardnienia. Przed wyciągnięciem z formy polecam wstawić na 10 minut do zamrażalnika.
Czekoladę dodajemy do kąpieli – 1-2 kostki na 1 kąpiel. Masło kakaowe świetnie odżywia i nawilża, należy jednak uważać, aby się na nim nie poślizgnąć.
Polecam zapakować jak czekoladę i zrobić bliskiej osobie niespodziankę!
Na koniec pomysł na to, jak wykorzystać dekoracyjnie jedną kiść bzu!

 

 

Facebook