Przepis na bergamotowy tonik do cery tłustej, mieszanej i problematycznej

Na dzisiejszy post zaprasza Was baranek Shaun! Bo czemu nie! W końcu i on wpadł na genialny pomysł i przygotował Wam najlepszy przepis na tonik dla cery tłustej, mieszanej i problematycznej! Bergamotowy z nutą lawendy i słodkim zapachem oczaru. Mocno kwaśny! I w zasadzie – genialny!

Składa się z czterech składników o silnym regulującym działaniu. Świetnie tonizuje, sprzyja regeneracji, zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum i powstawaniu niedoskonałości. Te istniejące goi i pomaga im zniknąć. Woda oczarowa znana jest ze swych właściwości ściągających, antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych. Zmniejsza zaczerwienienia, zwęża naczynka krwionośne. Jest przy tym łagodna i bezpieczna. Olejek bergamotowy nie tylko pięknie pachnie i dodaje energii, ale także ma działanie ściągające i bakteriobójcze. Lawenda spomaga wygładzanie zbliznowaceń, łagodzi i przyspiesza wzrost zdrowego naskórka. Całość zamyka kwaśny ocet jabłkowy, który zadba o odpowiedni odczyn pH skóry. Brzmi dobrze? Wypróbujcie koniecznie!

Tako rzecze baranek Shaun!

Bergamotowy tonik do cery tłustej, mieszanej i problematycznej

Składniki

  • 5 ml octu jabłkowego
  • 45 ml wody oczarowej (hydrolatu hammamelisowego)
  • 3 kropelki olejku lawendowego
  • 8 kropelek olejku bergamotowego

Wszystkie składniki przelewamy do buteleczki 50ml. Przed każdym użyciem wstrząsamy. Przechowujemy w suchym, chłodnym miejscu. Tonikiem przemywamy twarz za pomocą wacika dwa razy dziennie. Po jego użyciu nakładamy krem nawilżający.

Facebook