Naturalne postanowienia w pielęgnacji skóry

Zapraszam Was dzisiaj na post przygotowany we współpracy z marką AVEBIO!

Przyłącz się do AVEBIO, czyli naturalne postanowienia w pielęgnacji skóry.

Czy wiesz, że skora jest organem? Tak, tak… i to wodoodpornym. Skóra oprócz ochrony narządów wewnetrznych jest odzwierciedleniem naszego zdrowia. Skóra jest też naturalnym czujnikiem, bez niej nasz mózg miałby zakłócony odbiór świata zewnętrznego.

Z jakimi problemami styka się współczesna kobieta?

Jej skóra często jest nadwrażliwa i nieodporna na działanie szkodliwych czynników związanych ze środowiskiem zewnętrznym (zmiana temperatur, wiatr, nadmiar słońca), błędami żywieniowymi i stresem. Często sięga po inwazyjną, niewłaściwą pielęgnację a skórę traktuje instrumentalnie goniąc za szybkimi efektami.
Nasza skóra często się buntuje dając uczucie dyskomfortu. Podrażnienia, nadmierna suchość, stany zapalne i rozregulowane wydzielanie sebum szybko spędzają nam sen z powiek.

Przyłącz się do nas!
W AVEBIO nie dajemy gotowej recepty na idealną cerę, ale chętnie podzielimy się wskazówkami w pielęgnacji skóry.

Mniej znaczy więcej, minimalizm oznacza skuteczność

Częste zmienianie produktów, pogoń za nowościami kosmetycznymi i wiara w hasła reklamowe nie przynoszą efektu w postaci zdrowej cery pełnej blasku? Zastanów się czy Twoja skóra faktycznie potrzebuje dwóch rodzajów produktów do oczyszczania skóry, trzech toników i czterech kremów? Czy patrzyłaś na półkę z kosmetykami w łazience myśląc „I tak nic nie działa”?

Nie rozleniwiaj swojej skóry. Pobudzaj ją do samoregeneracji. Uzależniona od zbyt wielu kosmetyków zamiast poprawy może przynieść nieoczekiwane, negatywne efekty.

Pamiętaj o 3 krokach w codziennej pielęgnacji:

  • oczyszczanie
  • tonizowanie
  • nawilżanie/odżywianie

Czy wiesz, że skóra naturalnie odnawia swoje komórki średnio co 5 tygodni?

Prawidłowe oczyszczanie

Oczyszczanie cery systematycznie i skutecznie to podstawa zdrowej skóry. Sięgaj po łagodne detergenty. Jeśli masz cerę wrażliwą unikaj mydeł/płynów z dodatkiem sztucznych aromatów i barwników. Pamiętaj, że mydło ma przede wszystkim umyć naszą skórę. Złuszczaj regularnie cerę, aby odblokować pory skóry. Jeśli Twoja cera jest nadwrażliwa nie męcz jej peelingami mechanicznymi.

Tonizowanie, czyli wyrównywanie pH skóry

Dobrej jakości tonik nawilża i przywraca równowagę skórze. Dzięki temu nasza skóra przyjmie składniki aktywne zawarte w kremie, olejku czy serum. Unikaj toników z wysoką zawartością alkoholu i sztucznych zapachów, szczególnie jeśli masz cerę wrażliwą. Nie myl płynu micelarnego z tonikiem. To dwa produktu o różnych przeznaczeniu.

Nawilżenie/odżywienie skóry

Oczyszczona skóra z przywróconym pH jest gotowa na przyjęcie kremu lub olejku. Warto szukać kremów z substancjami aktywnymi zamiast wypełniaczy. Dobrej jakości krem nawilży skórę i zabezpieczy przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. Wieczorem warto sięgać po preparaty odżywcze np. serum.

Odpowiednia ilość snu i częste przebywanie na świeżym powietrzu.

Nic tak nie służy skórze jak przespana noc i dawka świeżego powietrza. Przemęczenie i niedotlenienie organizmu natychmiast są widoczne na naszej twarzy, dlatego warto zadbać o zdrowy sen. Zasypianie ułatwi sięganie po naturalne olejki eteryczne, które ukoją skołatane nerwy i wyciszą kłębiące się myśli. Codzienny, choćby 15 minutowy spacer zadziała pozytywnie na działanie całego organizmu.

avebio.pl

Na koniec – szczególne polecenia marki:

W codziennej pielęgnacji polecamy:

 

 

 

Post sponsorski – AVEBIO

 

Facebook