Zorganizuj kabelki pięknie…

Podobny pomysł widziałam kiedyś gdzieś w internecie. Niestety zupełnie nie pamiętam gdzie… Siedział sobie we mnie i czekał na dobre czasy. Aż nadeszły wraz z lekką irytacją związaną z wiecznym kabelkowym bałaganem za biurkiem. Miesza się to to, zawiązuje, zaplątuje i wygląda jak jeden wielki kablowy chaos! Cóż więc z nim zrobić? Uporządkować! Ale pięknie! 

Pomogą nam w tym niezwykle proste taśmy-druciki! Jest to jeden z tych pomysłów, które wydają się banalne, ale samemu raczej byśmy ich nie wymyślili… A w sumie go znamy, bo podobne, mniejsze i plastikowe dodawane są przecież do woreczków śniadaniowych! Nasze taśmy-druciki pozwolą nam w estetyczny sposób zwinąć kabelki, a jednocześnie będziemy mieli możliwość szybko je rozwinąć. Nie trzeba wiązać supłów, wstążeczek, czy brzydkich przemysłowych taśm samoprzylepnych. Bo przecież nawet kable mogą być kobiece…

Ich wykonanie jest naprawdę proste. Potrzebujecie tylko materiałowe taśmy samoprzylepne z jednego ze sklepów z produktami do rękodzieła oraz najzwyklejszy drucik. Odmierzacie sobie około 5-15 centymetrowe długości drucika – w zależności od tego, jakie macie potrzeby. Następnie przygotujcie fragmenty taśmy – po dwa takiej same długości, każdorazowo dłuższe od drucika o 1-2 cm. Odlepcie najpierw jedną tasiemkę, po środku ułóżcie drucik. Następnie delikatnie i równo przyklejcie na całość drugą taśmę. Końcówki utnijcie w trójkącik, dzięki czemu powstanie swoista chorągiewka. I gotowe! Życzę miłego organizowania!!

Facebook