Fotografowanie rocznego maluszka

Kochani,

Natknęłam się niedawno na stronkę z dosłownie kilkoma poradami, jak fotografować rocznego maluszka. Wydają się może oczywiste, ale tak naprawdę nie często zwracamy uwagę na najprostsze rzeczy. A przecież takie prawdziwe, niepozowane zdjęcia są najpiękniejsze! Streszczę Wam zatem w kilku słowach artykuł Jenny Stoller z Clickin. Moms.
1. Nie oczekuj, że dzieci zawsze będą uśmiechnięte i chętne do radosnego pozowania do zdjęć. Czasem ujęcie rozpłakanego lub rozżalonego dzieciaczka może być nawet piękniejsze!
2. Pozwól dzieciom bawić się w ich naturalnym środowisku i bądź gotowa w każdym momencie do zdjęcia. Są po prostu wtedy radośniejsze!
3. Jeśli wszystkie trudy w ujęciu dziecka zawiodą – sfotografuj po prostu jego dzieciństwo – wspaniałą rączkę, pulchną nóżkę, itp. Jeśli nie możesz zrobić zdjęcia twarzy – zrób je z profilu. 
4. Naucz się wydawać dziwne dźwięki i robić śmieszne miny. Dzięki temu przyciągniesz uwagę maluszka i z pewnością uda Ci się sfotografować jego twarz patrzącą na Ciebie. I nie przejmuj się zdziwionym wzrokiem innych dorosłych:)
5. Zejdź do poziomu dziecka albo jeszcze niżej. W ten sposób dojrzysz świat, takim jakim widzą go dzieci.
Pięć prostych rad, a mogą zmienić całkowicie pojmowanie dziecięcej domowej fotografii!
Facebook