Czekoladowe Trufle Kąpielowe

Kochani,

Smutno? Mi smutno… Wrzesień przywitał nas szaroburą, deszczową aurą. Najwyższa pora na relaksującą terapię czekoladową rodem ze SPA! Dzisiaj serwuję Wam porządną dawkę optymizmu w Czekoladowych Truflach Kąpielowych! Stanowią doprawdy prawdziwą rozkosz dla ciała – przyjemnie musują, są pełne odżywczego masełka kakaowego i prawdziwego kakao. A na dodatek oblane czekoladą… Mmmm… Ciału też należy się szczypta słodyczy! Tylko uwaga – nie są jadalne! Trzeba się jakoś powstrzymać przed zjedzeniem:)

Do wykonania Czekoladowych Trufli Kąpielowych przygotujcie:
  • 80g sody oczyszczonej
  • 40g kwasku cytrynowego
  • 40g ciemnego kakao
  • 2-3 łyżki masła kakaowego
  • 1/3 tabliczki ciemnej i białej czekolady
  • foremki na pralinki czekoladowe

Zmieszajcie sodę, kwasek i kakao. Masło kakaowe roztopcie w kąpieli wodnej lub w mikrofali. Dolejcie do mieszaniny tyle, aby ta przybrała konsystencję piasku do lepienia zamków. „Ciastem” wypełnijcie foremki na pralinki, bardzo mocno dociskając je palcami. Gotowe wstawcie do lodówki na 2 godziny do stwardnienia. W tym czasie roztopcie w osobnych miseczkach czekoladę ciemną i białą. 
Kiedy wyciągnięcie twarde już trufle z foremek, oblejcie je fantazyjnie płynnymi czekoladami i ponownie wstawcie do lodówki na godzinę. Trufle wrzucajcie do wanny z wodą w dowolnej ilości – najlepiej około 3-4 na jedną kąpiel.
Jeśli wsadzicie trufle do papilotek na pralinki i ładnie opakujecie, staną się cudnym prezentem dla bliskich!

Facebook