Woda chabrowa na ukojenie oczu

Kochani,
Dzisiaj mam dla was przepis na niezwykłą wodę chabrową, która pozwoli ukoić wasze oczy! Kwiaty chabra – bławatka od wieków słyną ze swych dobroczynnych właściwości, pozwalających leczyć oczy. Często łączy się je z mocą świetlika. W każdej aptece czy sklepie zielarskim dostaniecie maści do oczu z tymi ziołami. Ja polecam wam dziś coś bardzo prostego w zamian. A do tego – kolor chabrów jest tak urzekający, że wykonanie wody będzie przyjemnością samą w sobie!

Potrzebujecie:
  • 1 l wody
  • 20 g suszonych kwiatów chabru

Wodę zagotujcie i zalejcie nią susz kwiatowy. Całość dokładnie wymieszajcie i pozostawcie do całkowitego ostygnięcia.  Wtedy przecedzacie napar do szklanej buteleczki i przechowujecie go w lodówce.
Wodę stosuje się w formie okładów, najlepiej bardzo zimną, w przypadku występowania jakichkolwiek problemów z oczami – pieczenia, zaczerwienienia, obrzęku powiek, zmęczenia, łzawienia itp.
Poleca się także kąpiele oczu w wodzie chabrowej. Aby taką wykonać – odchylcie głowę do tyłu i polewajcie oczy wodą kwiatową wymieszaną ze zwykłą. Cały czas szybko mrugajcie powiekami. Warto wytrzymać w takiej pozycji jak najdłużej!
I jeszcze kolejna ciekawostka – wodę chabrową możecie zamrozić w woreczkach do lodu! Takie kostki chabrowe są szczególnie skutecznym sposobem na podpuchnięte oczy!

Zdjęcie i źródło: Raphaele Vidaling, „Dobroczynne rośliny dla zdrowia i urody”

Facebook