Święta w Lili – Świeczniczki

Widzieliście już wczorajszy post z inspiracjami świątecznymi (TUTAJ)? Piękne tam były pomysły na świąteczne świece i świeczniki… Oj, przepiękne… Chciałabym Wam tym razem zaprezentować mój pomysł. Może nie tak spektakularny, ale ma tą niewątpliwą zaletę, że baaardzo prosty! W szybki sposób możemy stworzyć ze zwykłych domowych objemek na tea-lighty świąteczną dekorację!

Do wykonania świeczników użyłam:

  • szklane objemki na tea lighty
  • materiałową taśmę klejącą – tutaj ze sklepu KreatywnySwiat.pl
  • gałązki iglaste
  • tea lighty
  • olejku eterycznego sosnowego

 

Cóż tu dużo pisać… wystarczy obkleić świeczniki taśmą, do środka włożyć nieco gałązek z igiełkami, a na to położyć świeczkę! Dodatkowo proponuję delikatnie skropić gałązki olejkiem sosnowy, który, pod wpływem ciepła, będzie unosił aromatyczną leśną woń. Jest to dobry pomysł nie tylko na szczególną zapachową atmosferę, ale także na nienachalną inhalację – olejek sosnowy pomaga w walce z przeziębieniami!

Dopasuj kolor wstążki do Twojego pomysłu na świąteczny wystrój. Ustaw świeczniki nie tylko na świątecznym stole, ale także na meblach, przy ścianach. Stworzą wtedy niesamowity klimat, a zapach otuli cały dom.
A może zaszalejesz? Zrób kilka wersji świeczników. Do jednych dodaj iglaki, do innych suszone plastry pomarańczy, do następnych mieszaninę goździków i gwiazdek anyżu. Skrop je odpowiednio olejkami – sosnowym, pomarańczowym i goździkowym. Czujesz już te zapach?
Facebook