Ogórek 2w1 – Tonik i Maseczka

Kochani,

Na początek pragnę przypomnieć i ponownie Was gorąco zaprosić do udziału w Lili Solnym Wyzwaniu. Czekam z niecierpliwością na Wasze pomysły na sole do kąpieli. Pamiętajcie, że na najciekawszą czeka zestaw kosmetyków Madara. No i same stworzycie wspaniały kosmetyk na np. uroczy prezent! Po szczegóły wpadajcie TUTAJ!
A tymczasem… polecam przepis na ogórka 2wi czyli zrobimy tonik i maseczkę za jednym zamachem!
Przygotujcie:
  • 4 małe ogórki
  • 3 łyżki wody różanej lub naparu z zielonej herbaty
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
Ogórki obierzcie i pokrójcie na mniejsze cząstki. Dokładnie je zmiksujcie lub zetrzyjcie na tarce. Przy pomocy małego sitka lub gazy przecedźcie miąższ ogórkowy tak, aby pozostał nam sam zielony sok. Do soku dolejcie wodę różaną lub herbatę i tonik gotowy. Ma działanie kojące, łagodzące i lekko nawilżające. Trzymajcie go w lodówce i zużyjcie do dwóch dni!

Z toniku w prosty sposób przygotujecie maseczkę, polecaną szczególnie do cery tłustej i mieszanej. Dwie łyżki mąki ziemniaczanej zmieszajcie dokładnie z dwoma łyżkami ogórkowego toniku. Maseczkę nałóżcie na twarz, pozwólcie jej tam zaschnąć i potrzymajcie ją 20 minut. Po tym czasie zmyjcie twarz i nałóżcie lekki krem nawilżający.

Facebook