Domowe odświeżacze-zapachniacze powietrza

Kochani, 

Natknęłam się dzisiaj na bardzo ciekawy pomysł! Jest to przepis na domowe odświeżacze-zapachniacze powietrza! Nie musicie kupować już tych sklepowych, sztucznych żelowych i mało atrakcyjnych wizualnie odświeżaczy. Zróbcie swoje własne. Cudne dla alergików. Kto by pomyślał, że to takie proste… Pomysł znalazłam na TASTY KITCHEN.

Do wykonania odświeżaczy-zapachniaczy powietrza przygotujcie:

  • 30g żelatyny
  • łyżeczka soli
  • 20-30 kropelek olejków eterycznych
  • opcjonalnie – barwniki spożywcze
  • dekoracyjny słoiczek
Zagotujcie szklankę wody i dokładnie rozpuśćcie w niej żelatynę. Jak już nie będzie widać żadnych grudek, dodajcie sól i szklankę zimnej wody. Pozostawcie do ostygnięcia. Na spód słoiczka wlejcie olejki eteryczne i dodajcie barwnik. Następnie wlejcie ciepłą ciecz żelatynową i dokładnie wymieszajcie. Zostawcie do osiągnięcia temperatury pokojowej i cieszcie się cudownym zapachem.
Na TASTY KITCHEN podane były też przykładowe mieszanki olejków eterycznych. Mi najbardziej spodobała się mieszanka Esencja Prowansji – 20 kropli olejku lawendowego, 5 kropli olejki tymiankowego, 2 krople olejku cytrynowego. Albo – zapach pomarańczowo-rozmarynowy – 25 kropelek olejku pomarańczowego i 5 kropelek olejku rozmarynowego. Brzmi cudownie! Musze wypróbować:) I Wam polecam!
Zdjęcie pochodzi z TASTY KITCHEN.
Facebook