Przepis na gwiazdki z nieba

Kiedy Róża była młodsza, śpiewałam jej przed snem kołysankę. Był tam taki wers: „ach śpij kochanie, gwiazdę z nieba, jeśli chcesz, dostaniesz”. Pewnego wieczoru bardzo mnie zaskoczyła, zaczęła bowiem myśleć (zdarza się u dzieci :))! Powiedziała do mnie: mamusiu, ja chcę! No i jak ja niemądra miałam jej tę gwiazdkę dać?

Teraz już wiem! Już wymyśliłam! I stworzyłam własne gwiazdki z nieba. I dzisiaj, w tym wyjątkowym czasie przygotowań do Świąt, chciałabym się z Wami nimi podzielić!

Po pierwsze i najważniejsze – musimy mieć małe szklane buteleczki-gwiazdeczki. Bez takich buteleczek już nie będzie tak fajnie, choć i tak polecam zrobienie zawartości – spójrzcie na ostatnie zdjęcie w tym poście! W każdym razie moje urocze buteleczki-gwiazdeczki zakupiłam na Allegro – TUTAJ. Są cudowne! No i idealnie nadają się na prezent dla bliskiej osoby! Możecie też wkręcić w koreczek małe haczyki (także są na Allegro) i zawiesić całość na choince.

 

A co jest w środku?

Magia!

A tak naprawdę leciuteńki olejek, bo frakcjonowany olej kokosowy czyli tzw. olejek suchy, przepełniony połyskującą miką Diamond Dust oraz wspaniałym zapachem – połączeniem zielonej herbaty, granatów i cynamonu. Tak właśnie powinny pachnieć gwiazdki!

Do czego używamy takich gwiazdek? Ucieszy się z nich każda, mniejsza lub większa kobietka. Odrobina olejku wsmarowana w skórę nadaje jej przepiękny, delikatny połysk i rozprowadza ten cudowny herbaciano-granatowo-cynamonowy zapach! Mogą to być więc połyskujące perfumy w olejku, a może pachnący rozświetlacz? A może magiczny olejek, który rozsmarowany na dłoni, dodaje dobrej energii? W każdym razie warto mieć takie gwiazdki zawsze pod ręką!

 

Gwiazdki z nieba (lub magiczny olejek)

Składniki:

  • 20 ml frakcjonowanego oleju kokosowego (Ecospa.pl)
  • 40 kropelek olejku o zapachu zielonej herbaty z granatami (ZielonyKlub.pl)
  • 5 kropelek olejku cynamonowego
  • płaska łyżeczka miki Diamond Dust (ZielonyKlub.pl)

 

W zlewce  mieszamy wszystkie składniki. Oczywiście możecie aromatyzować Wasze olejki dowolnymi, ulubionymi zapachami. Ten w każdym razie jest cudowny! Gotowe olejki przelewamy do gwiazdek lub buteleczki.

Uwaga – mika będzie opadać na dno. Przed użyciem więc wstrząsamy.

Polecam!

 

Facebook